همکاری شرکتهای خصوصی فرانسوی با سازمان محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به مذاکرات برای همکاری با شرکتهای خصوصی فرانسوی در رابطه با آب و انرژی اشاره کرد و گفت:‌ قرار شد تا زمینه همکاری در این مباحث در بخش خصوصی و دولتی پیگیری شود.

به گزارش تسنيم به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست؛ معصومه ابتکار پس از دیدار «سگولن رویال» وزیر محیط زیست، انرژی و دریاهای فرانسه اظهار کرد: وزیر محیط زیست فرانسه با دعوت بنده به ایران آمده و درباره همکاریهای دوجانبه و چند‌جانبه در رابطه با تفاهم‌نامه دوجانبه‌ای که در سفر رئیس‌جمهور ایران به فرانسه امضا شد، گفت‌و‌گو کردیم.

وی ادامه داد: همچنین درباره همکاری برای اجرایی شدن توافق پاریس به شرح مسائلی که برای ایران از اهمیت زیادی برخوردار است همانند بهینه‌سازی مصرف انرژی، مدیریت منابع آب و مقابله با گرد و غبار و عوارض آن پرداختیم.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در پایان سال جاری تصریح کرد: مذاکراتی در این باره انجام شد تا در زمینه حضور فعال شرکتهای خصوصی و دولتی فعال در محیط زیست کشور فرانسه در این نمایشگاه فراهم شود.

ابتکار افزود: برخی از شرکتهای بخش خصوصی با وزیر محیط زیست فرانسه به ایران آمده‌اند و مذاکراتی در زمینه همکاری در رابطه با آب و انرژی مطرح کردند و قرار شد زمینه همکاری در این مباحث در بخش خصوصی و دولتی پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور خانم رویال در ایران نشان‌دهنده اراده دولت فرانسه برای همکاری با ایران در زمینه مسایل زیست محیطی و حامل یک پیام قوی به جامعه جهانی است مبنی بر اینکه کشورها در زمینه منافع مشترک خود در خصوص محیط زیست می‌توانند همکاری جدی داشته باشند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درباره اجرای تفاهم‌نامه بین ایران و فرانسه گفت: در زمینه اجرای بندها مذاکراتی با بخش خصوصی صورت گرفت و زمینه همکاری گسترده‌ای پیشنهاد شد که همچنان ادامه دارد.[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی