بانوانی مسلمان از آسیا و آفریقا برگزیدگان اولین جشنواره جهانی گوهرشاد

عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد از معرفی و تقدیر ۴ نفر از بانوان کشورهای عراق، ترکیه، کنیا و بحرین به عنوان بانوان نیکوکار و نخبه جهان اسلام خبر داد. محمود واعظی پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در نشست خبری نخستین جایزه جهانی گوهرشاد (بزرگداشت بانوان فرهیخته و نیکوکار)  اظهار کرد: جایزه جهانی گوهرشاد که دارای ابعاد بین‌المللی است و به همت آستان قدس رضوی تدارک دیده شده در راستای همگرایی جهان اسلام خواهد بود و باید تلاش کنیم تا از تمامی ظرفیت‌ها خویش برای وحدت‌آفرینی در میان مسلمانان بهره بگیریم.

وی ادامه داد: آستان قدس رضوی با برگزاری چنین مراسم بین‌المللی به نوعی وحدت‌آفرینی، همگرایی و نیکوکاری را به جهانیان نشان داده است. 

واعظی با بیان اینکه برگزیدگان نخستین جایزه جهانی گوهرشاد از میان بانوان نیکوکار و نخبه هستند، تصریح کرد: 4 نفر از بانوان نیکوکار و نخبه کشو ردر مراسمی که روز دهم شهریور ماه در مشهد مقدس برگزار می‌شود مورد تقدیر قرار می‌گیرند و همچنین 4 نفر از بانوان نیکوکار و نخبه از کشورهای عراق، ترکیه، کنیا و بحرین نیز جوایز خویش را دریافت می‌کنند.

عضو شورای علمی جایزه جهانی گوهرشاد ادامه داد: 8 نفر از بانوان نخبه و نیکوکاری که در مراسم جایزه جهانی گوهرشاد مورد قدردانی قرار می‌گیرند از میان تعداد زیادی از بانوان مسلمان، نخبه و نیکوکار برگزیده شده‌اند و شناسایی این افراد نیز کار ساده‌ای نبود. 

واعظی تاکید کرد: جایزه جهانی گوهرشاد که در سالهای آتی نیز استمرار خواهد داشت می‌تواند اثرگذاری بسیار مناسبی بر وحدت میان مسلمانان و فرهنگسازی برای نیکوکاری داشته باشد. 

به گزارش تسنیم، نخستین جایزه جهانی گوهرشاد (بزرگداشت بانوان فرهیخته و نیکوکار) همزبان با ایام زیارتی امام رضا(ع) و در تاریخ دهم شهریورماه در کتابخانه آستان قدس رضوی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.[ منبع این خبر سایت جوان آنلاین، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی