بحث توامند سازی کشاورزان در صنعت کشاورزی بررسی شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان به نقل از خانه ملت؛ علی وقف چی درباره جلسه امروز کمیسیون کشاورزی، اب و منابع طبیعی  مجلس، گفت:  در این جلسه مقرر شد که برای  بررسی بازار نرخ کشاورزی در  محصولات متنوع کشاورزی ،سه شنبه جاری  جلسه ای  با مسئولین مرتبط  وزارت کشاورزی و بانک کشاورزی در این راستا برگزارشود.
 نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سهم  خود را  از صندوق حمایت  از توسعه کشاورزی پرداخت کند،گفت: دیگر دستور  کار  کمیسیون کشاورزی ، اب و منابع طبیعی،  توامند سازی  سازی مردم در   بحث کشاورزی بود.
وی تصریح کرد:  متاسفانه با توجه به ارزش  افزوده محصولات  کشاورزی حمایت مناسبی  از  این صنعت بعمل  نمی آید  و این در  حالی است که  صنعت کشاورزی با توجه به سهم صادراتی و اشتغال بالا  اما متاسفانه  اعتبارات کمی دارد.
 عضو هیئت  رییسه کمسیون کشاورزی ، اب و منابع  طبیعی مجلس با بیان اینکه  بررسی نرخ تمام شده گوجه فرنگی  در دستور کار کمیسیون متبوعش  قرار داشت، یاداورشد:  وزارت کشاورزی نرخ تمام شده  گوجه فرنگی را  550 الی 600 تومان کیلویی ارزیابی کرد اما هم اکنون شاهد هستیم  این محصول از دست  کشاورز به نرخ 200 الی 250  تومان کیلویی خریداری می شود.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی