پس از ۱۳ سال سرانجام «جزیره الخالدیه» آزاد شد

نیروهای بسیج مردمی، پلیس فدرال و نیروهای امنیتی عراق توانستند منطقه «البوکنعان» آخرین نقطه در اشغال تروریست‌ها در منطقه «جزیره الخالدیه» را پاکسازی کرده و این منطقه را پس از 13 سال از دست تروریست‌ها خارج سازند.
 خبرگزاری فارس: «جزیره الخالدیه» منطقه‌ای در شرق شهر الرمادی که از زمان اشغال عراق از سوی آمریکا در اختیار تروریست‌های القاعده و سپس به دست داعش افتاد و در طول زمان اشغال، آمریکایی‌ها از آزادسازی این منطقه عاجز ماندند تا اینکه بامداد امروز سرانجام تمامی این منطقه پاکسازی شد و کاملا به آغوش عراق باز گشت.

نیروهای الحشد الشعبی، ارتش و نیروهای پلیس فدرال و یگان مبارزه با تروریسم در تاریخ 9 مرداد گذشته عملیات آزادسازی این منطقه را آغاز کرده بودند.

شب گذشته نیروهای عراقی پس از درگیری‌های سنگین، تروریست‌ها را در نزدیکی رود فرات محاصره کردند و سپس توانستند با شناسایی تجمعات آنها و منهدم کردن یک تونل، بیش از 93 تروریست داعش را از پای در آورند و آخرین پایگاه داعش در جزیره الخالدیه را پاکسازی کنند.

روز جمعه نیز نیروهای عراقی موفق شده بودند تا منطقه «الکرطان» را به طور کامل پاکسازی کنند.

عملیات مین‌روبی و خنثی کردن بمب‌های کار گذاشته شده، همزمان با آزادسازی مناطق صورت گرفته و کمکان در برخی مناطق ادامه دارد.

«هادی العامری» فرمانده شناخته شده و مشهور نیروهای الحشد الشعبی و دبیر کل سازمان بدر عراق، تعداد کشته‌های داعش را بین 1200 تا 1250 تن اعلام کرده است. نقشهنقشه

او به السومریه نیوز گفته است که آزادسازی «جزیره الخالدیه» انتقام خون کشته شدگان «الکراده» بود.

فرماندهی الحشد الشعبی نیز در بیانیه‌ای با اعلام اینکه منطقه جزیره الخالدیه به طور کامل در اختیار نیروهای عراقی است، افزود: همچنان برادران شما در الحشد الشعبی و نیروهای امنیتی گذرگاههای زیر زمینی را دنبال می‌کنند تا اگر تروریستی درون آن‌ها مخفی شده باشد را پیدا کنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی