تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی ارومیه به زودی بهره برداری می شود

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی گفت: بزرگترین تصفیه خانه شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی به زودی در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه به بهره برداری می رسد.

احسان جودی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این تصیفه خانه در شهرک صنعتی شماره سه ارومیه به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان احداث شده و در حال حاضر با 87 درصد پیشرفت فیزیکی در مراحل پایانی ساخت قرار دارد و تا سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.
وی افزود: ظرفیت اسمی این تصفیه خانه فاضلاب یکهزار و 100 متر مکعب در روز است که برای اجرای آن بالغ بر 25 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سردشت نیز با ظرفیت اسمی 100 متر مکعب در روز در حال اجراست و همچنین مطالعات مرحله اول و دوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی سلماس هم به اتمام رسیده که در صورت تخصیص اعتبار، مراحل اجرایی آن آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، تاکنون هشت تصفیه خانه فاضلاب در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان به بهره برداری رسیده است که برای بهره برداری از این تصفیه خانه ها بالغ بر 125 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
همچنین ظرفیت اسمی مجموع تصفیه خانه های فاضلاب شهرکهای صنعتی استان چهار هزار و 400 متر مکعب در روز است.
آذربایجان غربی 34 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب دارد و هم اکنون 24 شهرک و ناحیه صنعتی فعال بوده و 10 شهرک نیز غیرفعال است.
این شهرک ها و نواحی صنعتی در مجموع یک هزار و 740 هکتار وسعت دارند.
1905/8135**خبرنگار: شهین غریب بیدادرس**منتشر کننده: حسن فاخری[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی