ادامه دادگاه رسیدگی به اتهامات رئیس جمهور برزیل

وزیر سابق اقتصاد برزیل و یک استاد حقوق دانشگاه آخرین شاهدانی بودند که در جلسه رسیدگی به اتهامات فساد مالی "دیلما روسف" حاضر شدند.

 قرار است فردا دوشنبه دیلما روسف، رئیس جمهور تعلیقی برزیل، در سنا حاضر شده و در برابر اتهامات فساد مالی از خود دفاع کند.

 

جلسه رسیدگی به اتهامات روسف از روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شده و در این مدت افراد مختلفی به عنوان شاهد در جلسه حضور پیدا کرده و در دفاع و یا مخالفت با استیضاح روسف سخن گفته اند.

 

بر همین اساس «نلسون باربوسا» وزیر اقتصاد سابق برزیل و «ریکاردو لودی» یک پروفسور حقوق از دانشگاه ریو آخرین افرادی بودند که در دفاع از روسف سخن گفتند.

 

باربوسا در این جلسه گفت: روسف از هیچ قانونی تخطی نکرده و به اقتصاد برزیل ضربه نزده است. هیچ کار غیرقانونی انجام نشده و شما نمی توانید از تفسیر عطف به ما سبق استفاده کرده و روسف را محاکمه کنید.

 

به نوشته الجزیره، در جلسه ای که روز جمعه برگزار شد نیز شاهدان حاضر در جلسه به دفاع از روسف پرداخته و عنوان داشتند که وی در مشکلات بوجود آمده برای بودجه برزیل بی تقصیر است.

 

همانطور که اشاره شد سنای برزیل از روز پنجشنبه هفته گذشته استیضاح روسف را آغاز کرده و وکیل مدافع روسف مدعی شده که در بررسی پرونده، موارد خاص آیین دادرسی نقض شده است.

 

روسف در ماه مه سال جاری میلادی از سمت خود تعلیق شد تا به خاطر ادعای نقض قوانین مالی برای پنهان کردن کسری بودجه پیش از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۴ با یک دادگاه سیاسی روبه‌رو شود. وی می‌گوید استیضاحش در واقع یک کودتا علیه دولتش است.

 

سنای برزیل باید پس از پایان پروسه قضاوت نهایی درباره روسف با اکثریت رای دو سومی از کل آراء به کنار گذاشتن او از ریاست جمهوری رای دهد.

 

منبع: مهر[ منبع این خبر سایت رجانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی