معاون وزیر ورزش و جوانان: سرانه زیرساخت های ورزشی افزایش می یابد

شیراز- ایرنا- معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان گفت: درپی افزایش سرانه ورزش کشور هستیم زیرا در گذشته سرانه زیرساخت های ورزشی مناسب نبود اما امروز وضعیت بهتری داریم و این روند رو به رشد همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، سید مناف هاشمی روز یکشنبه در ششمین روز از گرامیداشت هفته دولت در حاشیه افتتاح چند پروژه ورزشی در استان فارس در شیراز بیان داشت: آنچه برای ما اهمیت دارد استفاده از تمام ظرفیت های ورزشی و زیرساخت هاست و در این زمینه استان فارس به عنوان یک الگو در کشور مطرح است.
وی افزود: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید، شمار طرح های نیمه تمام ورزشی کشور چهار هزار و 400 طرح بود که با وجود مشکلات مالی تا کنون 840 پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده و از این تعداد 40 پروژه آن بزرگ و عمده بوده است.
هاشمی در بخش دیگری از مطالب خود گفت: عملکرد ورزش کشور در المپیک 2016 ریو راضی کننده نبود و باید از هم اکنون برای المپیک 2020 ژاپن برنامه ریزی اصولی داشته باشیم.
این مقام مسئول ادامه داد: اگر قرار است که در المپیک جایگاه بالایی در جهان کسب کنیم باید از امروز برنامه ریزی کنیم.

** فارس سر آمد افتتاح پروژه های ورزشی در هفته دولت است
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان همچنین در قسمت دیگری از سخنان خود بیان داشت: در هفته دولت امسال، استان فارس با افتتاح 40 طرح با اعتباری افزون بر 400 میلیارد ریال به لحاظ شمار طرح های ورزشی افتتاح شده، استان نخست کشور است.
هاشمی ادامه داد: در یک سال و نیم گذشته که در شرایط سخت مالی به سر می بردیم، استان فارس توانست در جذب اعتبار از سایر منابع بسیار موفق عمل کند و این بهترین ویژگی یک مدیر است که بتواند در شرایط سخت و شرایطی که پول نیست، اعمال مدیریت و جذب منابع کند.
وی، در مورد ورزشگاه 50 هزار نفری میانرود شیراز نیز بیان کرد: این پروژه بزرگ که چندین سال قدمت دارد با تلاش و برنامه ریزی صورت گرفته تاپایان کار دولت تدبیر و امید، افتتاح خواهد شد.
معاون وزارت ورزش و جوانان، همچنین از استاندار فارس به دلیل حمایت از حوزه ورزش و سرعت گرفتن پیشرفت ورزش در این استان قدردانی کرد.
7368 /6118 /1596[ منبع این خبر سایت ایرنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی