جدیدترین و عجیب‎ترین اظهارات بولتون درباره برجام

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در سخنانی توافق اتمی آمریکا با ایران را بدترین نوع کوتاه آمدن برابر کشوری توصیف کرد.
خبرگزاری فارس: «جان بولتون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد و از نومحافظه کاران مشهور این کشور در سخنانی توافق اتمی با ایران را بدترین نوع مماشات در تاریخ آمریکا برشمرد.

به نوشته وبگاه آمریکایی «بریت بارت» بولتون در سخنرانی امروز یکشنبه خود در نشست موسوم به «ائتلاف آزادی آمریکا» گفت: «توافق اتمی ایران بدترین نوع مماشات در تاریخ آمریکا  است.»

بر این اساس، بولتون درباره برجام گفت که شواهد زیادی از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی غربی و دیگر منابع  مبنی بر این وجود دارد که رژیم ایران در حال نقض توافق است .

بولتون افزود: «فکر نمی‌کنم که آن‌ها مفاد موجود در قرارداد را رعایت کرده باشند.  آن‌هاحداقل امتیاز را داده‌اند و در عوض 100 میلیارد دلار به دست آورده‌اند.»

بولتون افزود: «فکر نمی‌کنم که آن‌ها مفاد موجود در قرارداد را رعایت کرده باشند. آن‌ها حد‌اقل امتیاز را داده‌اند و در عوض 100 میلیارد دلار به دست آورده‌اند.»

بولتون به انتقاد از پرداخت غرامت از سوی کاخ سفید در زمینه آزادی اتباع زندانی این کشور در ایران پرداخت و افزود، همه دشمنان و حتی دوستان ما از آنچه که دیده‌اند وحشت زده شده‌اند. آن‌ها شاهد ترک دهه‌ها سیاست دوحزبی ما یعنی عدم مذاکره با تروریست‌ها بودند اما این‌ بخشی از توافق اتمی بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی