امام جمعه یزد: رسالت دانشگاه تقویت توام دین وعلم برای دانشجویان است

یزد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: رسالت دانشگاه ها این است که دین و علم را به صورت توام در میان دانشجویان تقویت کنند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه آیت الله حایری میبد، آیت الله محمدرضا ناصری در دیدار رئیس و مدیران این دانشگاه با بیان این که دانشجویان در دانشگاه ها باید برای خدمت خالصانه به جامعه تربیت شوند، گفت: علومی که دانشجویان آموزش می بینند باید کاربردی و همراه با تقویت مبانی دینی باشد.
وی افزود: چنین دانشگاه هایی می تواند نمونه و مدلی برای دانشجویان و خانواده های علاقمند به تحصیل علم که به دنبال محیط امن، آرام و معنوی هستند، باشد.
امام جمعه یزد گفت: اگر ما نمی توانیم برای اصلاح همه بخش های جامعه اسلامی اقدام کنیم لااقل می توانیم فضاها و جاهای اثرگذاری مانند دانشگاه را برای استفاده خانواده ها ارتقاء دهیم.
آیت الله ناصری یادآور شد: گاهی با فارغ التحصیلانی که حتی در رشته تحصیلی خود هم نمی توانند در عمل موثر باشند، مواجه می شویم، اگر بتوانیم هدف والای خدمت به جامعه و مردم برای رضای خدا را در دانشجویان تقویت کنیم، خواهیم توانست فارغ التحصیلان موثری برای جامعه داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده در دانشگاه آیت الله حائری افزود: باید تلاش کنیم تا شعبه هایی از این دانشگاه در جاهای دیگر ایجاد و این فضاها گسترش یابد تا مأمنی برای جوانان متعهد و علاقمند باشد .
رئیس دانشگاه آیت الله حائری نیز در این دیدار گزارش جامعی از اهداف و فعالیت های این دانشگاه ارائه داد.
عباس کلانتری گفت: دانشگاه آیت الله حائری میبد در زمینی به وسعت 160 هکتار، دارای سه دانشکده الهیات و معارف اسلامی، دانشکده علوم انسانی و دانشکده فنی و مهندسی است.
وی با بیان اینکه بیش از 1200 دانشجو در 4 رشته مقطع دکتری، 8 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 10 رشته در مقطع کارشناسی در فضای آموزشی افزون بر 11 هزار مترمربعی این دانشگاه به تحصیل اشتغال دارند.
وی خاطرنشان کرد: از افتخارات دانشگاه آیت الله حائری میبد مردمی بودن آن است که در کنار حمایت های تشکیلاتی و مالی وزارت علوم از کمک های خیران نیز برخوردار می شود.
میبد با 60 هزار نفر جمعیت در 50 کیلومتری یزد قرار دارد.
7536/ 6014/[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی