جنتی: ۷۵۰۰ مجوز نشریه در کشور صادر شده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در هیچ یک از دولت‌های گذشته همانند دولت یازدهم به کشور سوریه کمک نشده است، خاطرنشان کرد: حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران موجب ایستادگی سوریه در مقابل داعش است.
خبرگزاری تسنیم: علی جنتی پیش از ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته دولت و شهیدان رجایی و باهنر در رشت با اشاره به اینکه یاد همه شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و امام شهیدان در کشور زنده است، اظهار داشت: زندگانی شهیدان رجایی و باهنر برای تمامی دنیا یک الگوست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه شهیدان رجایی و باهنر مظهر ایثار، استقامت و پایداری هستند، افزود: آنچه که این دو شهید را به‌عنوان اسوه در کشور مطرح کرد اخلاص در عمل این دو شهید بود.

 وی با اشاره به اینکه بعد از 37 سال ایران اسلامی با افتخار و ایستادگی بر روی پای خود ایستاده و اینها همگی نشان از اخلاص عمل فرزندان ایرانی است، تصریح کرد: امروز بر هیچ‌کسی پوشیده نیست اگر کمک‌های جمهوری اسلامی نبود، داعش کشورهای اسلامی را اشغال و عتبات را تخریب کرده بود.

جنتی با تاکید بر اینکه حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از سوریه سبب مقاومت و ایستادگی این کشور در مقابل داعش شده است، افزود: ایستادگی سوریه در مقابل داعش حاکی از حمایت و قدرت جمهوری اسلامی در سایه توجهات مقام معظم رهبری و تلاش رزمندگان اسلام و دولت ایران است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در هیچ یک از دولت‌های گذشته همانند دولت یازدهم به کشور سوریه کمک نشده است، خاطرنشان کرد: حمایت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران موجب ایستادگی سوریه در مقابل داعش است.

جنتی با تاکید بر اینکه داعش با وجود محافظت‌های امنیتی و آهنین کشورهای اروپایی چون فرانسه و بلژیک به این کشورها نفوذ کرده است، افزود: با وجود تلاش‌های بسیار داعش، عملیات‌های آنها در کشور ما ناموفق بوده است که این عامل نتیجه هوشیاری نیروهای سرباز گمنام و نیروهای امنیتی کشور است.

وی با بیان اینکه اگر اخلاص داشته باشیم به‌طور قطع به پیروزی می‌رسیم، افزود: مصرف‌گرایی، ریاست طلبی، غوغا سالاری و زیرپا گذاشتن ارزش‌ها موجب شکست در تمامی ابعاد می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اخلاص در عمل را تنها راه ایستادگی و پایداری عنوان کرد و افزود: اگر کاری را برای غیر خدا انجام دهیم به‌طور قطع نتیجه مطلوب حاصل نشده و موفق نمی‌شویم.

جنتی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران فرزندان و نیروهای پرتلاش و جان برکفی را در خود پرورانده است، تصریح کرد: گیلان به واسطه سرمایه‌های علمی، اجتماعی و فرهنگی در کشور مطرح است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان را مهد تمدن چهره‌های برجسته علمی، فرهنگی، مذهبی و دانشگاهی دانست و بیان کرد: ایران اسلامی مملو از ستاره‌های علمی و فقهی و فرهنگی است اما وجود سرمایه‌های ملی در گیلان فراتر از حد انتظار است.

وی استعدادهای شکوفا شده در استان گیلان را گسترده نام برد و با اشاره به اینکه مدیران استان عموماً از افراد باسواد و متخصص و با تجربه هستند، خاطرنشان کرد: هماهنگی همدلی و کارآمدی شرط اساسی توسعه در گیلان است.

جنتی با اشاره به اینکه در سه سال اخیر شکوفایی چشمگیری در گیلان صورت گرفته است، تصریح کرد: گیلان با همکاری و همدلی مدیران استانی مسیر شکوفایی و توسعه را به خوبی گذرانده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شعار سال از سوی مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل 11 کارگروه در ستاد مذکور تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه بحث اقتصاد مقاومتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: برنامه‌ریزی‌ها در حوزه اقتصاد مقاومتی به پایان رسیده است و امسال باید با اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی پرداخت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه امسال بحث اقتصاد مقاومتی به‌طور جدی در کشور پیگیری می‌شود، افزود: بحث تحقق و تحولات اقتصاد مقاومتی به‌طور روزانه از سوی مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود.

جنتی با تاکید بر اینکه حجم وسیعی از مشکلات در حوزه تحریم‌ها و مبادلات بانکی از پیش روی کشور برداشته شده و صادرات به‌صورت چشمگیری افزایش یافته است، بیان کرد: در دو سال گذشته برای نخستین بار صادرات کشور از واردات پیشی گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور را در حوزه‌های مختلف موفق دانست و اعلام کرد: در پنج ماه نخست سال بیش از 2 میلیون بشکه صادرات نفت داشته‌ایم.

جنتی با بیان اینکه در چند سال اخیر در حوزه سدسازی بسیار موفق عمل کرده‌ایم، تصریح کرد: سدهای عظیمی در نواحی مرزی کشور ساخته شده است تا از آب‌هایی که از مرزهای کشور خارج می‌شد در داخل استفاده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشرفت در حوزه کشاورزی را بسیار چشمگیر اعلام کرد و اظهار کرد: تولیدات کشاورزی بیش از 40 درصد افزایش و به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه امسال بیش از 11 میلیون تن گندم خریداری و ذخیره شده است، تصریح کرد: در روزهای آغاز دولت  فقط به میزان چند روز گندم در سیلوهای کشور ذخیره داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه امروزه جمهوری اسلامی به خودکفایی رسیده است، گفت: در سال‌های گذشته نفت و بنزین در کشور با مشکلات عمده رو به رو بودند و پتروشیمی‌ها با کنار گذاشتن محصولات خود به تولید بنزین می‌پرداختند اما امسال با اقدامات صورت گرفته در تولید بنزین تا پایان سال به مرحله صادرات بنزین در کشور می‌رسیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرفیت صادرات گازوئیل را در کشور گسترده عنوان کرد و افزود: کشور روزانه مقدار زیادی نفت‌گاز صادر می‌کند و ظرفیت افزایش این صادرات را نیز دارد.

جنتی میزان بهربرداری از اینترنت در روستاها را در دوسال اخیر چشمگیر عنوان کرد و با بیان اینکه در حوزه مخابرات در سال 91 تنها 91 روستا از اینترنت برخوردار بودند، خاطرنشان کرد: امروزه بیش از 5 هزار از روستاهای کشور از اینترنت بهره‌مند هستند.

وی پروژه مسکن مهر را باری بزرگ و سنگین بر دوش دولت نام برد و با تاکید بر اینکه مسکن مهر با دریافت پول از سوی مردم خدمات زیربنایی این پروژه را به‌درستی انجام نداده بود، افزود: در دولت یازدهم 683 هزار واحد مسکن مهر با تجهیز و آماده‌سازی زیر بناها به مردم واگذار شده و در هفته جاری 27 هزار واحد آماده واگذاری است.

عضو هیئت وزیران بیان کرد: اقدامات خوب و گسترده‌ای در برگزاری انتخابات و فعالیت وزارت کشور در زمینه انتخابات در کشور انجام و سبب برگزاری یک انتخابات سالم و بدون حاشیه در کشور شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه تلاش شده است تا فضایی شاد و با نشاط برای اهل فرهنگ هنر و رسانه در کشور ایجاد شود، خاطرنشان کرد: 7500 مجوز نشریه در کشور صادر شده است.

جنتی 4 هزار مجوز از میزان مذکور را در دولت یازدهم عنوان کرد و افزود: 80 هزار عنوان کتاب در سال گذشته در کشور منتشر شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تعداد کتابخانه‌های عمومی کشور در سال 91 بیان کرد: تعداد کتابخانه‌های کشور به 3200 کتابخانه رسیده است و از میزان مذکور 400 کتابخانه در دولت یازدهم ساخته شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 70 سینما در دولت یازدهم در کشور ساخته شده است، افزود: در سال گذشته فروش سینماهای کشور به 74 میلیارد تومان رسیده است و در سه ماه نخست سال این میزان به 60 میلیارد تومان رسیده است که این عامل نشانه ایجاد نشاط در جامعه کنونی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بالغ بر 6 هزار کانون فرهنگی مساجد در کشور موجود است، افزود: کشور در تمامی حوزه‌ها در چند سال اخیر موفق عمل کرده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی