معاون استاندار یزد: سخنرانی راه حل مسائل و مشکلات جامعه نیست

یزد - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان اینکه حل مسائل از طریق سخنرانی ممکن نیست، گفت: هفته دولت، هفته پاسخگویی مسئولانه به مردم است و ضرورت دارد این مهم به گونه ای صورت گیرد که ارتباطی دوسویه بین مردم و مسئولان برقرار شود.

به گزارش روز یکشنبه فرمانداری یزد، محمدعلی طالبی در نشست شورای اداری شهرستان یزد ارتباط و تعامل با مردم را مهم دانست و افزود: هفته دولت فرصتی خوبی است تا همدلی و همزبانی در جامعه و در بین مردم و مسئولان افزایش یابد.
طالبی با تاکید بر پرهیز از کشاندن اختلافات به تریبون های عمومی یاد آور شد: اگر می خواهیم همدلی در جامعه محسوس باشد باید رودررو و با آرامش مسائل مطرح و حل و فصل شود.
وی با تبیین توصیه امام خمینی (ره) به مسئولان دولتی برای بیان اقدامات افزود: سه مولفه پاسخگویی، مسئولیت پذیری و شفافیت از عناصر حکمرانی خوب است که باید مورد توجه قرار گیرد.
**
پاسخگویی مسئولان دولتی در برابر ضعف ها
معاون استاندار یزد با اینکه مسئولان دولتی در برابر ضعف ها نیز باید پاسخگو باشند، گفت: پاسخگویی، مسئولیت پذیری را در ما تقویت می کند و سبب رشد فردی و جمعی خواهد شد.
طالبی، پاسخگویی را جریانی بالا به پایین دانست و تاکید کرد که پاسخگویی باید در همه سطح ها و بخش ها مطرح و اجرایی شود.
**
ب زودی شاهد رونق فعالیت های عمرانی خواهیم بود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور به یزد گفت: استان میزبان محمدباقر نوبخت به عنوان یکی از اعضای موثر هیات دولت بود که امیدواریم برکات این سفر بزودی شامل حال مردم استان شود.
طالبی افزود: اکنون مهم ترین برنامه استان، اجرایی کردن مصوبات سفر رئیس جمهوری است که با توجه به اعتبارات مطلوب تخصیص یافته در این سفر با همراهی بخش خصوصی شاهد رونق فعالیت های عمرانی در شهرستان های استان خواهیم بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد در خصوص انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال آینده نیز گفت: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا از اهمیت خاصی برخوردار است و ضرورت دارد زمینه حضور نخبگان و متخصصان در این حوزه فراهم شود.
نشست شورای اداری شهرستان یزد با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، سرپرست فرمانداری یزد، امام جمعه شهر شاهدیه، معاونان و مشاوران فرماندار یزد و اعضای شورای اسلامی شهر یزد در فرمانداری برگزار شد.
7532/ 6014/[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی