دولت درسه سال اخیر فعالیت های خوب و در شان مردم انجام داده است

بندرعباس-ایرنا- استاندارهرمزگان گفت: ارزیابی ها نشان می دهد که وظایف اداری به نحو مطلوبی در استان درحال اجراست ودولت تدبیر وامید درمدت سه سال اخیر فعالیت های خوب و در شان مردم صورت انجام داده است.

به گزارش ایرنا،جاسم جادری عصریکشنبه درنوزدهمین جشنواره شهید رجایی استان هرمزگان افزود:برای بودن این سطح تلاش باید به خود بالید ومعتقدیم با زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط دستگاه های اجرایی در دولت تدبیر و امید، برگ زرینی در تاریخ افتخارات هرمزگان رقم خورده است.
وی ادامه داد: تمام دستگاه ها و مدیران در استان نمونه هستند ودوره جاری کار دولت همان گونه که همگان اذعان دارند، به دوره ای زبانزد در ارائه خدمات تبدیل شده است کما اینکه تنگناهای مالی و امکاناتی، راه را برای ادارات دشوار کرده است.
استاندارهرمزگان با اشاره به سیره و مبانی رفتاری و اخلاقی شهیدان رجایی و باهنر، تصریح کرد: این دو شهید بزرگ نام نیک از خود به یادگار گذاشته اند که در این دولت نیز فرصت نصیب دولتمردان و کارکنان دولت شده است که بخواهند در مسیر این شهدا گام بردارند.
جادری، با بیان اینکه امسال 686 پروژه در هفته دولت در هرمزگان به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: مردم ما صاحب این مرز و بوم و شایسته بهترین خدمات هستند.
وی یاد آورشد: این استان در ردیف پنج استان نخست کشور درحوزه درآمدی قرار دارد، به نحوی که به اندازه هشت استان کشور درآمد وصول می کند و عملکرد درآمدهای استانی از17هزارو870 میلیارد به بیش از 22 هزار میلیارد ریال رسیده و رشد درآمدهای مالیاتی و میزان تسهیلات اعطایی بانک ها نیز در سطح قابل توجهی در استان ارتقا یافته است.
وی اضافه کرد: در سایر حوزه ها از جمله حوزه بهداشت و درمان، راه روستایی، زیرساخت های بندری، آب رسانی روستایی و شهری نیز اقدامات بسیاری انجام شده است.
استاندار هرمزگان با بیان اینکه امنیت و آرامش قابل توجهی بر استان حاکم شده است، اظهار داشت: دولت کماکان با تلاش و همت به امور کشور خواهد پرداخت و باید با ادامه دادن به این راه گام در راه توسعه هر چه بیشتر کشور برداریم.
*معرفی 48 دستگاه برترهرمزگان درجشنواره شهید رجایی
رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگانوی با بیان اینکه برای جشنواره شهید رجایی 48 دستگاه مورد ارزیابی قرار گرفته ، گفت: محور کار جشنواره شاخص های عمومی و اختصاصی قرار داده شد که سه دستگاه از بین شاخص های عمومی، سه دستگاه در شاخص های اختصاصی و سه دستگاه نیز موفق شدند در هر دو حوزه رتبه برتر را کسب کنند.
صالح دریانورد افزود: نحوه ارزیابی دستگاه های اجرایی استان برای جشنواره شهید رجایی دارای فرآیندهایی بوده که برمحورافزایش بهره روی استوار بوده و هست ویکی از اهداف و محور کار دولت افزایش بهره روی است که ازریابی عملکرد یکی از اهرم های قابل دسترس در این راستاست.
وی با بیان اینکه دقت و حساسیت و راستی آزمایی لازم در این ارزیابی صورت گرفته است، یادآور شد: شرایط دستگاه های اجرایی در شاخص های عمومی و اختصاصی از وضعیت مناسبی برخوردار است کما اینکه ارزیابی ما از دستگاه های اجرایی گویای این است که تمامی دستگاه ها معدل خوبی در ارزیابی ها دارند.
وی ادامه داد: حوزه های نماز، خدمت به ایثارگران و جانبازان و شاخص های تک محوره نیز از دیگر محورهایی بوده که طبق آن چندین دستگاه موفق تر شناسایی و انتخاب شده اند.
وی یاد آور شد: در شاخص های عمومی و اختصاصی اداره کل صنعت معدن و تجارت، شرکت آب و فاضلاب شهری و اداره کل تامین اجتماعی، در شاخص های اختصاصی شرکت برق منطقه ای، اداره کل انتقال خون و شرکت آب و فاضلاب روستایی و در شاخص های عمومی اداره کل منابع طبیعی، اداره کل نوسازی مدارس و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارای بهترین عملکرد در ارزیابی صورت گرفته بودند.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه ترویج فرهنگ نماز، سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری بندرعباس و کمیته امداد امام خمینی و درحوزه بیشترین تعامل با مدیریت عالی استان و دستگاه های اجرایی، اداره کل فرودگاه های استان، دانشگاه هرمزگان، حوزه نظارت گمرکات و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس حائز رتبه های برتر شدند.
دریانورد با اشاره به فرمانداران و بخشداران برتر استان هرمزگان، بیان داشت: محمد رادمهر فرماندار پارسیان، اسماعیل پاسلار فرماندار بندرلنگه و علی سالاری فرماندار جاسک و همچنین ابراهیم لطف الهی بخشدار گافر و پارامون، محمد سالاری پور بخشدار احمدی و میرهاشم خواستار بخشدار مرکزی قشم به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان اضافه کرد: روزنامه صبح ساحل، ماهنامه تجارت جنوب، نشریه آوای خلیج فارس و صدا و سیمای مرکز خلیج فارس به عنوان رسانه های برتر و همچنین در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی اداره کل زندان ها، سازمان تبلیغات اسلامی و اداره کل ورزش و جوانان به عنوان برتر انتخاب شدند.
وی عنوان کرد: دربخش ارائه خدمات به ایثارگران، پالایشگاه نفت بندرعباس، شرکت توزیع برق وفرمانداری بندرعباس و در زمینه تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، بانک کشاورزی ، اداره کل شیلات، سازمان جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام خمینی، کشتی سازی فراساحل، حوزه نظارت گمرکات و اداره کل استاندارد رتبه های برتر را کسب کردند.
دریانورد خاطرنشان کرد: در حوزه ارائه خدمات محوری نیز شرکت توزیع برق، اداره کل دامپزشکی، اداره کل حمل و نقل و پایانه ها، اداره کل راه آهن و اداره کل ثبت اسناد برترین دستگاه های اجرایی شدند.
در پایان این جشنواره ازمنشور پروژه های اقتصاد مقاومتی در هرمزگان رونمایی ودستگاه های اجرایی برتر، مدیران و کارمندان برتر و برگزیده استان هرمزگان تجلیل شد.
6048[ منبع این خبر سایت ایرنا، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی