طرحی‌نو برای قدردانی از نخبه‌های ملی ایران

فرهنگ > سینما - مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در نظر دارد در راستای تجلیل از مفاخر ملی اقدام به برپایی مراسم بزرگداشت به صورت ماهیانه برای آنان کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در همین راستا اولین مراسم تقدیر از مشاهیر و مفاخر در روز پنج شنبه 11 شهریور ماه ساعت 18:30 در این مجموعه برپا خواهد شد.  به همين منظور در سالن سینمای کاخ موزه ملت، نشست خبری پیرامون برپایی همایش تجلیل از مفاخر ایران زمین در مجموعه فرهنگی تاریخی  سعدآباد برگزار شد.

 این نشست با حضور مهندس سید بیوک موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، محمد حیدری مسئول روابط عمومی سعدآباد، دکتر قاضی کارآفرین برتر کشوری و مهندس عبدالوند، دبير همايش و مجري طرح و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست مهندس عبدالوند، مجري طرح مذكور با اشاره به اينكه، ایران کشوری مفاخر خیز و مفاخر پرور است، گفت: «تجلیل از مفاخر كشور وظیفه هر ایرانی است زیرا آنها تاریخ جاری کشورمان هستند.»

عبدالوند در ادامه توضيح داد: «به نظرم مجموعه سعدآباد در اين سالها دچار سكون شده و مدتي است در اسن فكر بوديم كه پوست اندازي براي تحول در اين مجموعه انجام شود. براي همين به دنبال اين هستيم كه اجراي برنامه هاي فرهنگي مفيد را در اين مجموعه افزايش دهيم كه تجليل از مفاخر هم جزو آنهاست. گرچه مهم ترين وظيفه ما مديريت ١٥ موزه اين مجموعه است، اما چنين مجموعه تاريخي- فرهنگي توانايي و ظرفيت نقش آفريني بيشتري در عرصه فرهنگي دارد، در صدديم فعاليت ها را گسترش دهيم.»

مهندس موسوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نيز با ذكر زحمات مرحوم داوود رشيدي در پويايي صنعت سينماي معاصر كشور و تربيت شاگردان زياد در عرصه سينما و تسليت براي اين فقدان جانسوز گفت: «در کنار نگاه خاص و مستمر به موزه، جایگاه ویژه و ارزش های آن، مجموعه سعدآباد درب های خود را برای ورود و حضور هنرمندان، هنردوستان و مفاخر این سرزمین میگشاید و این روزها شاهد فعالیت های فرهنگی-هنری فاخری نظیر تئاتر، جشنواره، کنسرت ، نمایشگاه و ... در مجموعه فرهنگی تاریخی هستیم و در آینده ای نزدیک شاهد تجلیل از مفاخر هنری، فرهنگی، ورزشی، سینمایی، دفاع مقدس و ...این سرزمین خواهیم بود.»

موسوی در ارامه توضيح داد: «این حرکت به هیچ عنوان یک کار نمادین و یا تبلیغاتی و سیاسی نیست و با هدف حفظ شأن و منزلت مفاخر، تجلیل از آنها و گشودن درب های سعدآباد به روی این بزرگان صورت می گيرد.»

محمد حیدری، مسئول روابط عمومی سعدآباد نيز در اين باره گفت: «ما به زودی برای تکریم و تعظیم مفاخر و سرمایه های ملی کشورمان در این مجموعه فرهنگی تاریخی دور هم جمع خواهیم شد و امیدواریم با تلاش همکاران این مجموعه و یاری اصحاب رسانه بتوانیم این بار عظیم را به دوش کشیده و موفق باشیم.»

دکتر حمیدرضا میرسید قاضی، کارآفرین برتر کشوری نیز در این جمع توضيحاتي را ارائه داد. او که تا کنون توسط سه وزیر تقدیر شده است از برنامه آینده اش درباره سفر به دور دنیا با دوچرخه با شعار «سهمی در احیای طبیعت» با به همراه داشتن بذر میلیون ها گیاه و کاشتن آنها در مسیر حرکت  خبر داد و تابلویی زرین و مزين به تصویر رهبر انقلاب را به مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد اهدا كرد. 

57245

 

 [ منبع این خبر سایت خبرآنلاین، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی