اخبار ضد و نقیض از خودکشی سربازان افغان در شرق افغانستان

پلیس افغانستان
اخبار ضد و نقیض از خودکشی سربازان افغان ولایت ننگرهار در شرق افغانستان در حالی منتشر می‌شود که به گفته مقامات محلی احتمال سقوط شهرستان حصارک این ولایت نیز افزایش یافته است.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «ذبیح‌الله زمری» عضو شورای ولایتی ننگرهار اعلام کرد: اخبار منتشر شده در مورد خودکشی سربازان افغان در ولایت ننگرهار تبلیغاتی به نفع دشمنان است.

وی اذعان داشت: هیچ یک از گزارش‌های رسانه‌ها در مورد خودکشی سربازان افغان صحت ندارد و این امر باعث تضعیف روحیه نیروهای افغان می‌شود.

این در حالی است که برخی رسانه‌‎های افغانستان به نقل از مقامات ولایت ننگرهار از خودکشی 6 نفر از سربازان افغان در شهرستان «حصارک» این ولایت خبر داده‌اند.

«احمد علی» رئیس شورای ولایتی ننگرهار با تأیید این مطلب گفته است که شش نفر از نظامیان افغان در شهرستان حصارک این ولایت از اینکه به دست طالبان اسیر نشوند خودکشی کرده‌اند و 7 نفر دیگر اسیر طالبان شده‌اند.

وی می‌گوید: مسئله اصلی که باعث شده نظامیان افغان خودکشی کنند، عدم وجود امکانات و مهمات جنگی بوده است.

رئیس شورای ولایت ننگرهار تأکید می‌کند: در حال حاضر از 150 نیروی نظامی افغان در شهرستان حصارک فقط 60 نفر زنده مانده‌اند و اگر تجهیزات کافی و نیروهای کمکی به اعزام نشود، سقوط این منطقه به دست طالبان حتمی است.

«عطاءالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار نیز خبر خودکشی نیروهای افغان را تکذیب کرد و گفت که اخبار منتشر شده در این باره واقعیت ندارد.

انتهای پیام/.[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی