تقدیر رییس‌ جمهور از وزارت ارتباطات بابت طراحی و افتتاح فاز اول شبکه ملی اطلاعات

فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - رییس‌ جمهوری عدم نیاز به شبکه‌های اطلاعات بیرونی برای ارتباطات داخلی را در شرایط فعلی جهان جزو مؤلفه‌های استقلال کشور دانست.

به گزارش خبرآنلاین، رییس شورای عالی فضای مجازی با اشاره به آغاز به کار فاز اول شبکه ملی اطلاعات در هفته دولت، گفت: طراحی و اجرای این شبکه عظیم اطلاعاتی توسط نیروهای توانمند داخلی اقدامی ارزشمند و گامی مهم در مسیر دسترسی همگانی به اطلاعات و تسهیل و تسریع روند توسعه است.رئیس جمهور همچنین از وزارت اطلاعات، مرکز ملی فضای مجازی و کلیه دست‌اندرکاران طراحی و اجرای مرحله اول شبکه ملی اطلاعات قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه، براساس اصول و الزامات مصوب شورای عالی فضای مجازی در اواخر سال 92، گزارش اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در پیاده‌سازی مرحله نخست شبکه ملی اطلاعات ارائه گردید.

براساس اقدامات انجام شده، ظرفیت‌های ملی برای ذخیره، پردازش و توزیع داده‌های حجیم در سطح ملی بوجود آمده و با توسعه شبکه‌های دسترسی، امکان مبادله دیتا در داخل شبکه ملی برای کاربران مختلف با تعرفه‌های مناسب‌تر حاصل شده است.

همچنین در این شبکه، خدمات اینترنت بین‌الملل و ترافیک داخل به طور همزمان برای کاربران ممکن شده و با سیاست‌های اقتصادی و تعرفه ترجیحی تلاش می‌شود نسبت به توسعه، تولید و توزیع محتوای بومی، اشتیاق و صرفه اقتصادی بوجود آید.

 


5656

 [ منبع این خبر سایت خبرآنلاین، فناوری اطلاعات می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی