افزایش تدریجی دما در اکثر نقاط کشور/ ادامه توفانهای 120 روزه در زابل

گرما
مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش تدریجی دما در کشور خبر داد و گفت: دمای هوای اکثر نقاط کشور تا پایان هفته یک تا دو درجه افزایش می‌یابد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: در طول 72 ساعت آینده اکثر مناطق کشور جوی آرام و پایدار خواهد داشت و تنها در برخی مناطق شاهد بارشهای پراکنده باران و وزش باد شدید موقتی هستیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در ساعات آینده برخی از نقاط استانهای آذربایجان غربی و شرقی، گیلان و البرز مرکزی دچار وزش باد، بارش پراکنده باران و رعد و برق شود.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: ارتفاعات البرز مرکزی، شمال گرگان و بخشهایی از سمنان نیز در 24 ساعت آینده دچار بارش پراکنده باران و رعد و برق خواهد شد که این وضعیت در روز سه‌شنبه در البرز مرکزی ادامه خواهد یافت.

وظیفه عنوان کرد: وزش باد شدید ناشی از توفانهای 120 روزه  در استان سیستان و بلوچستان و به‌ویژه منطقه زابل همچنان ادامه خواهد یافت و این وضعیت موجب کاهش دید افقی برای ساکنان این مناطق می‌شود.

وی از افزایش تدریجی دما  در اکثر نقاط کشور خبر داد و گفت: دمای هوای بیشتر مناطق کشور تا پایان هفته یک تا دو درجه گرم‌تر خواهد شد.

مدیر‌کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هوشناسی کشور دمای اهواز را با 48 درجه بالای صفر، گرم‌ترین و شهرکرد با 8 درجه بالای صفر را خنک‌ترین مناطق کشور اعلام و اظهار کرد: دمای هوای تهران نیز در حال حاضر 37 درجه بالای صفر است که طی 24 ساعت آینده با یک درجه افزایش به 38 درجه خواهد رسید.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی