دروغ پراکنی نمادی از روشنفکری شده است

مهدی چمران1
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از شایعه پراکنی‌های اخیر گفت: متاسفانه به گونه‌ای شده است که دروغ پراکنی نمادی از روشنفکری به شمار می‌آید و خیلی راحت حیثیت و آبروی افراد بازیچه قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل ارتباطات بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران در دویست و هشتاد و ششمین جلسه شورا بعد از سخنان تندگویان در خصوص لزوم کنترل سایت‌های خبری گفت: همین الان برای من پیامکی آمد مبنی بر اینکه تندگویان گفته است چمران گزارش سازمان بازرسی را به اعضای شورا نداده است.

چمران ادامه داد : حال من نمی‌دانم این سخن گفته شده یا نه ولی این را بدانید که ما اعضای شورا یک آبروی مشترک داریم و مردم همه ما را یک مجموعه می‌دانند اگر خوب کار کنیم دعاگو خواهند بود و اگر بد کار کنیم نسبت به شوراها بدبین می‌شوند.

وی افزود: تجربه شورای اول را فراموش نکنید که موجب شد مردم به شوراها بدبین باشند. اگر علیه هم حرف بزنیم مطمئن باشید که همه بازنده خواهیم بود.

وی با اشاره به حواشی چند روز اخیر گفت: در امریکا هم اینگونه نیست که نفر یا یک سایت خیلی راحت همه را زیر سوال ببرد حال شما بیبنید خیلی راحت به ساحت اعضای شورا حمله می‌شود.

چمران افزود: متاسفانه در مورد برخی اعضای شورا سخنانی گفته می‌شود که حقیقت ندارد، اصلا همه دعوتید به خانه خانم دکتر آباد و ببیند که منزل وی در کجا هست اعضای شورا آبرو و جایگاهی دارند و نباید اینگونه باشد که خیلی راحت مورد حمله واقع شوند، ما انقلابی و مسلمان هستیم و فردای روز باید پاسخگوی اعمالمان باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه خواستار لزوم کنترل و نظارت بر سایت‌ها و کانال‌های خبری شد و گفت: به وزیر ارتباطات و جناب رئیس جمهور می‌گوییم و خواستاریم که نباید استفاده از تکنولوژی هاو عملکرد سایت‌ها اینگونه باشد.

در ادامه جلسه محمد مهدی تندگویان گفت: سخنان من مربوط به سه هفته پیش می‌شد،چمران گفت: آن گزارش مربوط به حسابرسی بود و ربطی به این موضوع نداشت.

چمران در ادامه سخنان خود، افزود: ما بارها اعلام کردیم که در شورا چیزی برای پنهان کردن نیست و حتی خود شما دیدید که سازمان بازرسی در شورا مستقر شد و حتی پلاکارد هم در این خصوص زده شد.

وی ادامه داد: من شخصا پای همه بندها و موازین قانونی شورا ایستاده‌ام و بسیاری از مواقع از حق و کیان شورا دفاع کردم و در حالی که خیلی‌ها خبر نداشتند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه از برخی بد اخلاقی‌های رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: برخی از سایت‌ها حتی جلوی چشمان خود من نقل قولی به دروغ از من درج کردند، اینگونه بد خلقی‌ها باید اصلاح شود.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی