سازمان بازرسی موضع‌گیری کند / ضرورت حفظ حیثیت شورا

مرتضی طلایی
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به شائبه مطرح شده در خصوص برخی از اعضای شورای شهر تهران گفت: انتظار مدیریت شهری بر این است که سازمان بازرسی نخستین موضع‌گیری در این خصوص را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر تهران موضوع شائبه‌های مطرح شده در خصوص برخی از اعضای شورای شهر تهران موضوعی بود که با واکنش برخی از اعضای شورای شهر مواجه شد.

مرتضی طلایی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران یکی از اعضایی بود که در این خصوص سخن گفت و عنوان کرد: انتظار شورای شهر بر این است که نخستین کسی که در این خصوص موضع می‌گیرد سازمان بازرسی باشد.

وی تاکید کرد: رسیدگی به تخلفات ضروری است و تخلف، تخلف است و رانت خواری، رانت خواری است.هرکجا ذره‌ای از قانون تخطی شده است نباید مباشات در خصوص آن صورت گیرد.

طلایی تاکید کرد: تا کنون مشاهده نشده است که در مدیریت شهری از تخلفی حمایت صورت گیرد و این بد است که امروز خود شورای شهر در مظان اتهام قرار گرفته است. هم اکنون شائبه جهت‌گیری‌های سیاسی مطرح شده است و در فضای عمومی برخی از سایت‌ها را منتسب به اعضای شورای شهر می‌دانند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران، در ادامه به موضوع سازمان بازرسی پرداخت و گفت: هم اکنون سازمان بازرسی در جاهایی مختلفی مستقر است، آیا این موضوع نشان دهنده تخلف است؟!

طلایی ادامه داد: هر روز نامه‌های متعددی از این سازمان به افراد، نهادها و سازمان‌ها ارسال می‌شود که دارای اهمیت است. کشاندن دعواهای سیاسی به این سطح افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و کسانی که این اطلاعات را منتشر می‌کنند نشان می‌دهند که نه سازمان بازرسی را می شناسد و نه به مسائل و قوانین اشراف دارند.

نایب رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: مطرح کردن واژه "املاک نجومی" پس از "حقوق های نجومی" نشان می‌دهد که جریانی سیاسی آن را هدایت می‌کند. انتظار بر این است که با فیش‌های نجومی برخورد شده و با تخلفات در شهرداری نیز به همانگونه برخورد شود اما بازی کردن با حیثیت شورای شهر وضعیتی را ایجاد می کند که دیگر "سنگ روی سنگ بند نخواهد شد".

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی