بازگشت حامیان داعش به مناطق بازپس گرفته شده در شرق افغانستان

داعش
پس از اینکه نیروهای ارتش افغانستان از مناطق بازپس‌گرفته شده از گروه تروریستی داعش در ولایت ننگرهار در شرق این کشور خارج شدند، افراد وابسته به این گروه تروریستی دوباره وارد این مناطق شده‌اند.

به گزارش دفتر منطقه‎ای خبرگزاری تسنیم، شهروندان ولایت ننگرهار در شرق افغانستان می‌گویند: شهرستان‌های «هسکه مینه»، «اچین» و «کوت» ولایت ننگرهار پس از پاکسازی نیروهای ارتش افغانستان با خروج این نیروها مجدداً به دست گروه تروریستی داعش افتاده است.

یک‌ماه قبل عملیات نظامی ارتش افغانستان به نام «شفق» برای پاکسازی ولایت ننگرهار از گروه داعش در این ولایت انجام شد که با نام عملیات «قهر سیلاب» ادامه یافت.

در روزهای اخیر با خروج نیروهای ارتش افغانستان از مناطق پاکسازی شده، افراد وابسته به گروه تروریستی داعش دوباره وارد این مناطق شده‌اند.

ساکنان محلی ولایت ننگرهار خاطرنشان کردند: گروه تروریستی داعش با بازگشت به مناطق پاکسازی شده مردم محلی را به مرگ تهدید می‌کنند و اقدام به سرقت گسترده اموال مردم کرده‌اند.

«عطاالله خوگیانی» سخنگوی والی ننگرهار در این باره گفت: خروج نیروهای ارتش افغانستان از برخی شهرستان‌های این ولایت یک اقدام تاکتیکی بوده و هنوز عملیات قهر سیلاب تمام نشده است.

انتهای پیام/.[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی