حکم اخراج پوتین برای 8 مقام روسیه

ولادیمیر پوتین هشت مقام ارشد وزارت کشور و کمیته بازپرسی دادستانی روسیه را از کار برکنار کرد، ولی دلیل این اقدام اعلام نشده است. آفتاب‌‌نیوز : کاخ کرملین روز جمعه اعلام کرد که ویاچسلاو آندریف معاون وزارت کشور به عنوان عالی ترین مقام در جمع برکنار شدگان قرار دارد.
همچنین ژنرال وادیر آنتونف رئیس نمایندگی وزارت کشور در استان کراسنویارسک، واسیلی پیکادوف معاون آکادمی مدیریت این وزارت خانه و پتر ایوانوف رئیس اداره وزارت کشور در استان اوزونبورگ از مقام های خود برکنار شده اند.
همزمان نیز پوتین، ویتالی فرولوف معاون اول اداره تامین فعالیت های کمیته بازپرسی و دیمیتری شرشاکوف یکی از مقام های ارشد اداره کنترل قضایی در مقابله با فساد مالی را از کمیته بازپرسی دادستانی برکنار کرد.
براساس نظام اداری روسیه، عملکرد مجموعه مقام های این کشور در چارچوب یک نظام نظارتی کنترل می شود که بیشترین توجه و تمرکز نیز مربوط به سلامت مدیریت و عملکرد سالم اقتصادی بویژه در بخش هزینه بودجه های دولتی و عمومی است.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری روسیه چندی پیش با تاکید بر لزوم مبارزه با هرگونه فساد مالی و سوءاستفاده از جایگاه مسئولیت دولتی، اختلاس و مظاهر مربوط به سوءاستفاده از بودجه ها را مشابه تروریسم نکوهش کرده بود.[ منبع این خبر سایت آفتاب نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی