انتقاد شدید یونان از سیاست‌های ریاضتی سختگیرانه اتحادیه اروپا

نخست وزیر یونان
نخست وزیر یونان سیاست‌های ریاضتی سختگیرانه اتحادیه اروپا علیه کشورهای بحران زده را عامل ایجاد نابرابری‌های بزرگ بین اعضای این اتحادیه دانسته که می‌تواند اروپا را در معرض خطر از هم گسیختگی قرار دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "میتل دویچه سایتونگ"، "آلکسیس تسیپراس"، نخست وزیر یونان انتقاد شدیدی به سیاست های سختگیرانه ریاضتی اتحادیه اروپا که بخصوص کشور آلمان از حامیان آن است وارد کرده و گفت: این سیاست ها نابرابری های عظیمی در بین اعضای اتحادیه اروپا ایجاد کرده و اتحادیه اروپا را در معرض خطر از هم گسیختگی قرار می دهد.

وی درباره حرکت اتحادیه اروپا به سمت پرتگاه در خواب هشدار داده و تاکید کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یا منجر به این می شود که رهبران اتحادیه اروپا از خواب بیدار شوند یا آغازی بر پایان اتحادیه اروپا خواهد بود.

نخست وزیر یونان انتقاد ویژه‌ای به آلمان وارد کرد که به‌عنوان صندوق سیاست های ریاضتی اتحادیه اروپا عمل می کند و در این باره گفت: این در زمانی رخ می دهد که کشورهای با بدهی بالا در اروپا همه رکوردها در بیکاری بالا را می شکنند.

وی درباره انحلال و فروپاشی اتحادیه اروپا در صورت ادامه چنین روندی هشدار داده و در بخش دیگری از سخنانش این درخواست را برای کشورش مطرح کرد که باید بار بدهی‌های آن به یک سطح قابل تحمل کاهش یابد.

اقتصاد یونان در شش سال گذشته همچنان روند نزولی را طی می کند و نرخ بیکاری در این کشور 23.5 درصد افزایش پیدا کرده است.

انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت تنسیم نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی