ماجرای تاول‌زدن پای بازیکنان نوجوان استقلال در ظهر تابستان!

 مدیر آکادمی استقلال می‌گوید: هفته گذشته در جریان یکی از بازی‌های تیمش بازیکنانی را دید که به جای خوردن،آب را در کفش می‌ریختند تا پایشان در چمن مصنوعی تاول نزند.به گزارش تابناک ورزشی، صادق ورمزیار رئیس آکادمی باشگاه استقلال می‌گوید: می‌خواهم به نکته مهمی اشاره کنم که شاید هیچ زمانی در بحث تیم‌های پایه در مورد آن نه بحث شده و نه آسیب‌شناسی. امروز اتفاقاً، با قنبرپور مسئول آکادمی پرسپولیس صحبت کردم و قرار است نامه‌ای را به هیأت فوتبال بنویسیم و اعتراض خودمان را اعلام کنیم. اگر قرار است یکسری مسابقات برگزار شود و به صورت دیمی جلو برویم که این ره به ترکستان است. اما اگر قرار است چهره‌شناسی کنیم قطعا باید روی بازیکنان و نوجوانان کار شود.
وی تأکید کرد: من از شما سوال می‌کنم آیا وقتی تیمی که دیروز بازی داشته و امروز استراحت می‌کند می‌تواند 2 روز دیگر به میدان برود؟ پس من نوجوانی که چند سال بعد می‌خواهد فوتبالیست شود را چگونه با  اشتباهاتش آشنا کنم؟ چگونه بگویم که او در کجای کارش دچار اشکال است؟‌واقعاً‌ این برنامه‌ریزی جای تأسف دارد. شاید هیأت فوتبال می‌خواهد با اینگونه کارها همه چیز را از گردن خودش رد کند. مشکل دیگری که ما داریم بحث بازی کردن در ساعت‌های عجیب و غریب است به طور مثال بازیکن نونهال یا نوجوان با 11، 12 سال سن ساعت 12 بعدازظهر باید در زمین چمن مصنوعی بازی کند. آیا این کار درست است؟ معلوم است که آن نوجوان ناراحتی قلبی می‌گیرد. اصلاً با چه کارشناسی از لحاظ فنی و یا پزشکی و فوتبالی این برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد؟ من از شما می‌خواهم که در این مورد با چند فرد نخبه صحبت کنید و ببینید آیا اصلاًٌ از این بازیکنانی که ما در آکادمی استفاده می‌کنیم با این شرایط فوتبالیست بیرون می‌آید.

رئیس آکادمی استقلال تأکید کرد: من دوست دارم آقای شیرازی به عنوان رئیس هیأت فوتبال در این مورد صحبت کند چطور بازیکن 25 ساله نمی‌تواند ساعت 12 بعدازظهر بازی کند؟ آن وقت یک بچه 11 ساله باید بیاید و در گرمای طاقت‌فرسا آن هم در زمین چمن مصنوعی بازی کند؟ شاید برایتان جالب باشد در هفته‌هایی که گذشت صحنه‌ای دیدم که خیلی دردناک بود. هنگامی که دو تیم نوجوانان فوتبال بازی می‌کردند، بازیکنان به جای آنکه آب بخورند در گرما آب را در کفش‌هایشان می‌ریختند تا پایشان نسوزد! پای بازیکنان تیم من بعد از بازی در چمن مصنوعی و در آن گرمای عجیب تاول زده بود! جالب است وقتی به دنبال زمین بازی می‌رویم، می‌گویند 10 میلیون برای یک چمن طبیعی بدهید. هر زمینی هم که معرفی می‌کنیم هیأت فوتبال قبول نمی‌کند.

وی در ادامه تأکید کرد: این‌ها مسائلی است که باید آن را جست‌وجو کنیم و ببینیم که چرا تیم ملی امید ما 40 سال است که به المپیک نرفته. چرا بازیکنی مثل نامجومطلق، محرمی و غنی‌زاده پیدا نمی‌شود. معلوم است وقتی اجازه کار کردن نمی‌دهند این اتفاقات هم رخ می‌دهد. من دوست دارم افرادی مثل معینی و محصص که در کمیته جوانان مشغول فعالیت هستند این موضوع‌ها را بررسی کرده و در موردش بحث کارشناسی کنند. من از شما خواهش می‌کنم به این مسائل بپردازید و برای فوتبال این مملکت سرمایه‌گذاری کنید.


[ منبع این خبر سایت تابناک ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی