آمریکا فردا هدفش را درباره پذیرش پناهجویان سوری محقق می‌کند

پناهجویان سوری

سفیر آمریکا در اردن اظهار کرد، واشنگتن فردا (دوشنبه) با ورود ۱۰ هزارمین پناهجوی سوری به خاک این کشور به هدف خود برای پذیرش ۱۰ هزار تن از این پناهجویان در یک برنامه یک ساله جابجایی خواهد رسید.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این برنامه پذیرش پناهجویان از جمله مسائل مورد مناقشه در کمپین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بوده و دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه آمریکا پیش از این گفته بود ورود پناهجویان سوری به خاک این کشور یک تهدید امنیتی بالقوه خواهد بود.

آلیس ولز، سفیر آمریکا در اردن امروز (یکشنبه) با سه خانواده پناهجوی سوری پیش از اعزام آنها از شهر امان به شهرهای سن دیه‌گو در ایالت کالیفرنیا و شارلوت‌ویل در ایالت ویرجینیا دیدار کرد. از جمله عوامل اولویت پذیرش این پناهجویان سوری در آمریکا کودک بودن، قربانی خشونت بودن و داشتن مشکلات پزشکی بوده است.

ولز با اشاره به بحث امنیتی پیش آمده در آمریکا حول مساله پذیرش پناهجویان سوری گفت: پناهجویان از جمله مسافران به آمریکا هستند که جامع‌ترین بررسی و تحقیق در مورد آنها صورت می‌گیرد.

بر اساس برآوردها حدود پنج میلیون سوری از سال ۲۰۱۱ تاکنون از جنگ داخلی در این کشور فرار کرده‌اند و اکثر آنها تلاش می‌کنند تا در شرایط سخت در کشورهای همسایه سوریه زندگی کنند.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی