آغاز سال تحصیلی در غزه بدون کتاب درسی

دانش آموزان فلسطین

درحالی امروز (یکشنبه) سال تحصیلی در غزه آغاز شده است که دانش آموزان این منطقه تحت محاصره همچنان کتب درسی ندارند. رژیم صهیونیستی از ورود ۳۰۰ هزار کتاب از کرانه باختری به غزه جلوگیری کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز فلسطینی در نوار غزه و کرانه باختری از امروز (یکشنبه) سال تحصیلی جدید ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را آغاز خواهند کرد.

وزیر آموزش و پرورش فلسطین از آماده سازی مقدمات آغاز سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ خبر داده و گفت که ۱۱۹۲۸۰۸ دانش آموز دختر و پسر در کرانه باختری و نوار غزه از روز یکشنبه به سر کلاس‌های درس خواهند رفت.

دکتر صبری صیدم اظهار داشت که درهای ۲۹۱۴ مدرسه از امروز به روی دانش آموزان بازگشایی می‌شود.

وی آغاز سال تحصیلی جدید را به تمامی دانش آموزان تبریک گفت.

این در حالی است که وزارت آموزش فلسطین روز گذشته (شنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که مقامات صهیونیست مانع از ورود ۳۰۰ هزار عنوان کتاب از کرانه باختری به منطقه تحت محاصره غزه شدند و این مساله سال تحصیلی جدید در غزه را که از یکشنبه آغاز می‌شود، به خطر می‌اندازد.

این کتاب‌ها قرار بود از طریق آژانس آنروا (کاریابی و امداد رسانی سازمان ملل) وارد غزه شود.  

این وزارتخانه در ادامه اعلام کرد که دانش آموزان فلسطینی ساکن غزه تنها از نسخه‌های کپی شده کتاب‌های درسی استفاده می‌کنند.

براساس این گزارش، رژیم صهیونیستی همچنین از ورود ۳۰ هزار کتاب‌های درسی ریاضی و علوم که در کرانه باختری به چاپ رسیده‌اند، جلوگیری کرده و تاکنون این کتاب‌ها به دست دانش آموزان غزه‌ای نرسیده است.

 انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی