6 طرح عمرانی در چالدران به بهره برداری رسید

ارومیه- ایرنا- 6 طرح عمرانی روز یکشنبه به مناسبت هفته دولت با حضور مسئولان محلی در چالدران به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا، افتتاح بوستان روستای عرب دیزج بخش دشتک، تامین آب شرب شهر آواجیق، مقاوم سازی مدرسه امام خمینی (ره) شهر آواجیق، تجهیز سیستم گرمایشی پنج باب مدرسه روستایی، بهره برداری از پنج واحد مسکونی مددجویی در بخش دشتک، احداث دیوار ساحلی روستای دیلک وردی و بهره برداری از پروژه های عمرانی دهیاری ها در بخش دشتک از جمله این طرح ها به شمار می روند.
کریم حسین زاده فرماندار چالدران درمراسم افتتاح بوستان روستای عرب دیزج بخش دشتک گفت: دولت نگاه مثبت به محرومیت زدایی از روستاها داشته و اجرای چنین طرح هایی موجب توسعه و پیشرفت روستا می شود.
حسین زاده افزود: اعتبار هزینه شده برای این طرح سه میلیارد ریال بوده که شامل جوی های آب سنگی و کانیوی بتونی، سنگ فرش، ساماندهی چشمه و جدول گذاری است.
وی با اشاره به تامین آب شرب شهر آواجیق اظهارکرد: در راستای اجرای این طرح 3.5 کیلومتر خط انتقال و 15 کیلومتر اصلاح و بازسازی شبکه صورت گرفته و اعتبار اختصاص یافته 10میلیارد ریال بوده است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح آب مورد نیاز شهر آواجیق از چهار لیتر در ثانیه به 32 لیتر در ثانیه افزایش یافته است.
وی اضافه کرد: خرید و نصب دوربین، محوطه سازی ایستگاه پمپاژ، بازسازی چشمه و ایستگاه پمپاژ آب از اقداماتی است که در این طرح اجرایی شده است.
فرماندار چالدران با بیان اینکه در سال های گذشته دبیرستان امام خمینی (ره) شهر آواجیق در برابر زلزله مقاوم نبود، گفت: با رعایت اقدامات فنی و مهندسی از جمله استحکام سقف، دیوارها و فضای داخلی، این مدرسه را در برابر زلزله مقاوم کردیم.
حسین زاده افزود: برای مقاوم سازی این مدرسه بیش از 2 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده تا امکان بهره مندی از فضای آموزشی مناسب برای 150 نفر دانش آموز فراهم شود.
شهرستان چالدران با بیش از 50 هزار نفر جمعیت در 220 کیلومتری شمال ارومیه، مرکز آذربایجان غربی واقع است.
7129/2093[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی