در سالجاری 364 مورد فضای کسب و کار در این شهرستان ایجاد شده است

رشت - ایرنا - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رضوانشهر گفت: در سالجاری 364 مورد فضای کسب و کار در این شهرستان ایجاد شده است که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، از رضوانشهر، علی آهنی در حاشیه مراسم افتتاح یک واحد قالیشویی مکانیزه به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان رضوانشهر داراری 50 واحد صنعتی و 3 هزار و ششصد واحد صنفی است.
وی بیان کرد: فضای کسب و کار ایجاد شده در حوزه اصناف در سالجاری 364 مورد است که در سامانه رصد اشتغال هم به ثبت رسیده است و نسبت به سال گذشته 15 درصد رشد دارد که اشتغال ایجاد شده در حوزه صنعت نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است و 21 مورد مجوز معدنی در یک سال گذشته صادر شده است.
آهنی یادآور شد: در مدت یک سال گذشته 264 گزارش و شکایات مردمی رسیدگی شده است و یک هزارو پانصدو چهل و شش مورد بازرسی در حوزه آرد و نان صورت گرفته است که از این تعداد 110 واحد بعلت عدم رعایت کیفیت نان، کم وزنی و عرضه خارج از شبکه آرد تشکیل پرونده شده اند.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رضوانشهر همچنین افزود: در حوزه قاچاق 633 مورد بازرسی انجام شده که 14 پرونده قاچاق تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است.
آهنی گفت: تعداد بازرسی های انجام شده از واحدهای اقتصادی شهرستان 10 هزارو پانصدو نودو یک مورد بوده که از این تعداد 331 واحد متخلف شناخته شده و پرونده تعزیراتی تشکیل شده است.
آهنی گفت: رفع مشکلات واحدهای صنعتی، ساماندهی واحدهای فاقد پروانه کسب، افزایش زمینه های کسب و کار و سرمایه گذاری از برنامه های امسال اداره صنعت، معدن و تجارت رضوانشهر است.
وی همچنین بیان کرد: همزمان با هفته دولت شاهد افتتاح قالیشوئی مکانیزه در ناحیه صنعتی سکام که در زمینی به مساحت 750 متر مربع و زیر بنای 550 متر مربع هستیم که ظرفیت اشتغال برای 15 نفر را دارد.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.
7293/6070[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی