69 پروژه مختلف در بخش مرکزی رشت به بهره برداری رسید

رشت- ایرنا- همزمان با هفته دولت؛ 69 پروژه در بخش های مختلف از جمله عمرانی،صنعتی، راه ، خدماتی، آبرسانی و اقتصاد مقاومتی در بخش مرکزی شهرستان رشت به بهره برداری رسید.

بخشدار مرکزی شهرستان رشت عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح این پروژه ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروز در این بخش علاوه بر بهره برداری از این پروژه ها ، دو پروژه نیز شامل ساخت پیاده راه در روستای آتشکاه و احداث سه مرکز بهداشت کلنگ زنی شد.
محمدعلی ویشکایی افزود: عملیات اجرای احداث این سه مرکز بهداشت در سه روستای بیجارپز، خناچاه و بیجار بنه در حد تجهیز کارگاه آغاز شده است.
وی اعتبار پیش بینی شده برای احداث این سه مرکز بهداشتی را چهار و نیم میلیارد تومان عنوان کرد.
وی پروژه های آبرسانی روستایی با اعتبار هفت میلیارد تومان ، استخر پرورش ماهی، مزرعه برنج و پرورش گوسفند را در قالب فاز اول پروژه های اقتصاد مقاومتی ، تجهیز و نوسازی اراضی وافتتاح فازدوم یک کارخانه شالیکوبی را از دیگر طرح های بهره برداری شده امروز( یکشنبه) در بخش مرکزی شهرستان رشت عنوان کرد.
ویشکایی ادامه داد: بهره برداری از تالار چند منظوره با اعتباری بر 12 میلیارد تومان و اشتغالزایی برای 30 نفر، 50 واحد مسکن مددجویی ، آسفالت راه های روستایی توسط راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و اجرای طرح هادی در هفت روستا، پارک کودک و احداث پل از دیگر پروژه های بهره برداری شده در بخش مرکزی می باشد.
بخشدار مرکزی رشت تصریح کرد: برای اجرای این 69 پروژه بیش از 104 میلیارد تومان هزینه شده است.
به گفته ویشکایی؛ با بهره برداری از این طرح ها برای 150 نفر اشتغالزایی شده است .
بخش مرکزی شهرستان رشت با وسعت 480 کیلومتر مربع ،80 روستا وچهار دهستان ، 56 هزار نفر جمعیت و 64 دهیاری دارد .
همزمان با هفته دولت امسال، 251 پروژه افتتاحی و کلنگ زنی در شهرستان رشت اجرا می شود که از این تعداد، 244 پروژه آماده بهره برداری است.
بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای این پروژه های قابل افتتاح هزینه شده است.
شهرستان رشت با شش بخش، 293 روستا و 18 دهستان، دارای 930 هزار نفر جمعیت است که 60 درصد آنها شهری و 40 درصد روستایی هستند.
7296/6070[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی