کنترل تورم اقدام فداکارانه دولت است؛ عملکرد دولت مغرضانه تحلیل نشود

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه شهرستان گنبدکاووس درشرق گلستان با تاکید برضرورت پرهیز از تحلیل مغرضانه عملکرد دولت، اظهار داشت: به اعتقاد بنده مهمترین و فداکارانه ترین اقدام دولت تدبیر و امید آرام سازی اقتصاد و کنترل و کاهش تورم بوده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی یکشنبه شب درمراسم یادواره شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند در گنبدکاووس گفت: دولت برای آرام سازی اقتصاد و کنترل و کاهش تورم، از برخی رویه ها همچون چاپ اسکناس، استقراض از بانک مرکزی و اوراق قرضه خودداری کرد.
وی افزود: دولت برای تحقق این هدف مهم، در دو سال گذشته خود را سپر انتقادات و زخم زبان های زیادی کرد اما موفق شد اقتصاد را آرام و تورم را کنترل و کاهش دهد و این اقدامی بسیار ارزشمند بود.
حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: هر دولت دیگری به جای دولت تدبیر و امید بود، برای تامین بودجه و فعالیت های عمرانی اقدام به چاپ اسکناس، استقراض از بانک مرکزی و اوراق قرضه می کرد اما باید بدانیم نتیجه این اقدامات بدون شک، سبب افزایش بی رویه تورم درجامعه و بازار می شد.
وی با تاکید برضرورت قدردانی از تلاش های دولت در سه سال گذشته، تصریح کرد: با وجود مشکلات و تنگناهای مالی اما اقدامات دولت دراین مدت انصافا قابل تقدیر بوده است و نباید مغرضانه و جناحی اقدامات دولت را تحلیل کرد.
امام جمعه گنبدکاووس با تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب بویژه شهیدان رجایی و باهنر، این دو شهید والامقام را اسوه و الگوی کم نظیر در خدمت به مردم دانست و یادآور شد: امروز جامعه نیاز به چنین مدیرانی دارد که با ایمان راسخ و با شجاعت در خدمت به مردم بصورت شبانه روزی تلاش نماید.
حجت الاسلام ترابی ابراز داشت: هفته دولت علاوه بر اینکه فرصتی برای انعکاس اقدامات دولت است، فرصت خوبی نیز برای آشنایی بیشتر مدیران با سیره و منش شهیدان رجایی و باهنر به عنوان ستاره های هدایت در خدمت به مردم می باشد.
وی افزود: باید روحیه خدمتی شهیدان رجایی و باهنر مجددا در مدیران این سرزمین جوانه بزند تا شاهد رفع بیش از پیش مشکلات مردم درحوزه های مختلف باشیم.
حجت الاسلام ترابی اضافه کرد: هر دولتی نقاط قوت و ضعف دارد و مصون از خطا نیست اما بایستی تلاش کرد ضمن تقویت نقاط قوت، نقاط ضعف را برطرف شود تا رضایت مردم نسبت به دولت و نظام بیشتر شود.
دراین مراسم که در مسجد قائمیه شهر گنبدکاووس برگزار و با قرائت قرآن و مداحی همراه بود، امام جمعه اهل سنت، امام جمعه سابق، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ویژه، جمعی از روحانیون و علمای شیعه و اهل سنت، برخی مدیران و اقشار مختلف مردم این شهرستان حضور داشتند.
شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
/3039/1860[ منبع این خبر سایت ایرنا، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی