"افغانستان" 250 پاکستانی را اخراج کرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان به نقل از د نیوز، مقامات افغانستان پس از مسدود شدن گذرگاه مرزی موسوم به «دوستی» افغانستان و پاکستان در مرز شهر «چمن» طی 10 روز 250 کارگر پاکستانی را اخراج کردند.
 
یک مقام از این گذرگاه مرزی افغانستان-پاکستان تایید کرده است که در 10 روز گذشته بیش از 250 کارگر پاکستانی پس از مسدود شدن این دروازه مرزی اخراج شده‌اند.
 
منطقه مرزی سپین بولدک‌ - چمن زمانی مسدود شد که تعدادی از تظاهرات کنندگان در این منطقه به نشانه اعتراض به سیاست‌های پاکستان پرچم این کشور را به آتش کشیدند که متعاقبا سفیر افغانستان در اسلام‌آباد این اقدام را محکوم کرد.
 
عمر زاخیلوال سفیر و نماینده ویژه افغانستان در پاکستان اعلام کرد: مقامات اسلام‌آباد هر روز وعده باز شدن گذرگاه مرزی سپین بولدک - چمن را می‌دهند اما این وعده تاکنون عملی نشده است.
 
سفیر و نماینده ویژه افغانستان در پاکستان تصریح کرد: هیچ دلیلی برای ادامه مسدود ماندن مرز موسوم به دروازه دوستی از سوی مقامات پاکستانی وجود ندارد.
 
وی اظهار داشت: عذرخواهی کابل از اسلام‌آباد امری بی‌جاست، زیرا در این قضیه دولت افغانستان هیچ دخالتی نداشته و از چنین مسائلی حمایت نمی‌کند.
 
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی