40 کشته در حمله ترکیه به شمال سوریه

منابع کُردی و معارضان سوریه می‌گویند در حمله هوایی دوباره ارتش ترکیه به مناطق شمالی سوریه 40 نظامی و غیرنظامی کشته شدند.  به گزارش مشرق، رسانه‌های محلی سوریه گزارش می‌دهند جنگنده‌ها و توپخانه ارتش ترکیه امروز (یکشنبه) دوباره به خاک سوریه حمله کردند.

ارتش ترکیه بعد از تجاوز نظامی به خاک سوریه و اعزام نظامیان به مناطق شمالی این کشور، بازهم مواضع کردها در شمال سوریه را هدف گلوله و بمباران قرار داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد در حمله هوایی ترکیه به شهر جرابلس، تاکنون 20 شهروند غیرنظامی جان خود را از دست دادند و 50 نفر نیز زخمی شدند.

منابع کُردی نیز می‌گویند حدود 20 شبه نظامی یگان مدافع خلق سوریه در این حملات کشته شدند.

فرماندهی نیروهای یگان مدافع خلق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد رویکرد خویشتن‌دارانه‌ای را درپیش خواهد گرفت و گروه تروریستی داعش همچنان اولویت آنها خواهد بود نه نظامیان متجاوز ترکیه.

نیروی هوایی ترکیه روز گذشته (شنبه) نیز مناطقی در نزدیکی شهر جرابلس و غرب رودخانه فرات را بمباران کرده و پیاده نظام این کشور نیز با نیروهای مدافع کُرد درگیر شده بودند.

دیروز همچنین در اثر حمله موشکی نیروهای کُرد یگان مدافع خلق به گروهی از نظامیان ترکیه که برای تصرف شهر «جرابلس» به شمال سوریه تجاوز کرده‌اند، یک سرباز ترکیه‌ای کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. منابع میدانی می‌گویند در اثر این حمله موشکی دو تانک ارتش ترکیه منهدم شدند. این اولین تلفات ترکیه در عملیات اخیر است.

ارتش ترکیه پنجشنبه هفته گذشته (24 آگوست) به بهانه مبارزه با تروریست‌های داعش و نیروهای کُرد تحت عنوان عملیات «سپر فرات» وارد خاک سوریه شد و بعد از چند ساعت شهر مرزی جرابلس را اشغال کرد.

ترکیه در این عملیات از گروه‌های تروریستی موسوم به ارتش آزاد حمایت کرد و قرار است این گروه‌ها نیروهای کرد را به کرانه باختری رودخانه فرات عقب برانند.

از جمله گروه‌های تروریستی شرکت کننده در این عملیات، گروهک «نورالدین زنکی» است که شنبه (امروز) توانست در درگیری با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) ارتفاعات «العمارنه» را به اشغال خود درآورد.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی