اردوغان: ترکیه با تمام قدرت از ارتش آزاد حمایت می‌کند

رئیس جمهور ترکیه با ادعای اینکه جرابلس از تروریست‌ها پاکسازی شده، تاکید کرد از ارتش آزاد سوریه با تمام قدرت حمایت خواهند کرد. به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد مردم این کشور خواهان بازگشت حکم اعدام به قوانین ترکیه بوده که در صورت تصویب این مسئله در پارلمان بعد از بررسی‌های لازم، آن را امضا خواهد کرد.

اردوغان که برای عیادت از قربانیان انفجار انتحاری هفته قبل «غازی عینتاپ» به این شهر سفر کرده، طی سخنرانی در جمع مردم گفت تروریست‌ها هدفی جز کشتار مردم بی‌گناه ندارند و قدرت‌های بزرگ (غرب) باید بخاطر حمایت از پ.ک.ک، مورد مواخذه قرار بگیرند.

حدود یک هفته قبل انفجار انتحاری یک نوجوان در مراسم عروسی در غازی عینتاب، حدود 150 نفر کشته و زخمی شدند. مقامات ترکیه، گروه تروریستی داعش را مسئول این انفجار اعلام کرده‌اند. هیچ گروهی تا کنون رسما این انفجار را برعهده نگرفته است.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه مقابل پ.ک.ک و داعش سر خم نمی‌کنند، تاکید کرد: «پ.ک.ک، داعش و سازمان فتح‌الله گولن هیچ فرقی برای ما ندارند. همه آنها تروریستی هستند.»

وی درباره تجاوز نظامی ترکیه به خاک سوریه نیز گفت ارتش آزاد سوریه در جرابلس عملیات می‌کند و با تمام قدرت از آن حمایت می‌کنیم.

اردوغان ادعا کرد: «جرابلس از تروریست‌ها پاکسازی شده و به صاحبان اصلی‌اش بازگردانده شده است. به تمام کسانی که خواهان بازگشت از «غازی‌عینتاب» به «جرابلس» هستند، کمک می‌کنیم.»

وی همچنین اضافه کرد دولت مصمم است ترکیه و مرزهایش را از تروریست‌ها پاکسازی کند.
[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی