تشکیل شورای ملی حمایت از سازمان های مردم نهاد در کشور

کرج - ایرنا - استاندار البرز گفت که برای نخستین بار در کشور شورای ملی حمایت از سازمان های مردم نهاد تشکیل می شود که به تبع آن چنین امکانی برای شهرستان ها و استان ها نیز ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سید حمید طهایی در نشستی با بانوان فرهیخته و سازمان های مردم نهاد استان البرز به مناسبت هفته دولت که شامگاه یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اهتمام دولت تدبیر و امید به حمایت از سمن ها و سازمان های مردم نهاد، افزود: در این زمینه قانون حمایت از حقوق شهروندی تصویب و ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: به تازگی مصوبه ای با عنوان آیین نامه تشکل های مردم نهاد در جهت حمایت از سمن ها تصویب شده است.
وی افزود: تعیین سیاست های ترویجی و فرهنگ سازی و نهادینه کردن مشارکت های اجتماعی مردم از طریق تشکل ها و رسیدگی به تشکل ها و نظارت بر فعالیت ها و عملکرد سمن ها وبسیاری قوانین حمایتی و نظارتی دیگر برای این شورا در نظر گرفته شده است.
استاندار البرز با اشاره به لزوم هماهنگی میان دستگاه های اجرایی در این قانون به منظور حمایت از تشکل ها اضافه کرد: در تبصره 3 این قانون چهارچوب و قوانین خاصی برای تشکیل سمن ها در نظر گرفته شده که اگر این سازمان های مردم نهاد درصدد حمایت دولت باشند باید تابع این قانون باشند.
وی گفت: تلاش دولت تدبیر و امید بر این است که در حوزه اجتماعی تشکل ها را مورد حمایت قرار دهد.
طهایی با اشاره به اقدامات صورت گرفته اقتصادی در کشور و استان البرز افزود: تسهیل و رفع موانع تولید از جمله امور مهم مورد پیگیری استان محسوب می شود که این امر بر اساس شعار سال و تاکیدات مقام معظم رهبری است.
وی اضافه کرد: سال گذشته 35 هزار فرصت شغلی در کشور به دست آمده و همچنین در استان البرز برای رونق تولید و جلوگیری از تعطیلی واحدها مشکلات 730 واحد مورد بررسی قرار گرفته و برای رفع آنها اقدام شد.
1535[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی