نتایج برجام پس از گذشت زمان بیشتر در کشور نمایان می شود

ارومیه – ایرنا – استاندار آذربایجان غربی گفت: نتایج اجرای برجام، پس از گذشت زمان بیشتر در کشور نمایان می شود.

قربانعلی سعادت روز یکشنبه در آیین افتتاح پروژه های کشاورزی شاهین دژ افزود: مردم ایران و استان باید با صبر و حوصله پیگیر نتایج برجام باشند چراکه درمان بیماری در حوزه اقتصاد و سیاست نیز همچون درمان بیماری های بدن است.
وی با اشاره به اینکه ایران به معنای واقعی، جزیره ثبات در منطقه است، اضافه کرد: با یک نگاه کوتاه به همسایه های ایران متوجه می شویم که امروز ایران تبدیل به جزیره ثبات در منطقه شده است.
وی اظهار کرد: البته باید آگاه باشیم که دشمنان این ثبات را برای ما نمی خواهند و به هر طریق ممکن در پی بر هم زدن آن هستند.
استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: تحریم های ظالمانه ای که چندین سال متمادی از سوی کشورهای غربی به کشور ما تحمیل شد، نشان داد که دشمنان ایران، ثبات در کشورمان را نمی خواهند.
سعادت گفت: این تحریم ها با راهنمایی های مقام معظم رهبری و زحمات تیم مذاکره کننده امروز در هم شکسته شده است و امروز شاهد تثبیت جایگاه جمهوری اسلامی در منطقه بعد از برجام هستیم تا جایی که امروز تعیین تکلیف کشورهای منطقه بدون حضور و رأی جمهوری اسلامی ایران میسر نیست.
وی درباره مصرف آب در بخش کشاورزی، انجام روش ها و الگوی کشت مناسب را برای منطقه ضروری دانست و افزود: 90 درصد آب مصرفی در استان در بخش کشاورزی مصرف می شود اما آنچنان که باید، نتیجه بخش نیست.
فرماندار شاهین دژ هم در این آیین، افتتاح ایستگاه پمپاژ را در این شهرستان حاصل سرمایه گذاری 120 میلیارد ریالی دولت اعلام کرد و گفت: با این طرح بیش از 800 هکتار زمین کشاورزی تحت آبیاری قطره ای قرار می گیرند.
عباسی با اشاره به اینکه شاهین دژ در بخش گازرسانی رتبه اول را در استان کسب کرده است، افزود: در هر روستا 10 میلیارد ریال اعتبار در بخش گازرسانی هزینه شده است.
شهر محمود آباد و کشاورز از شهرهای تابعه شهرستان شاهین دژ هستند.
شهرستان شاهین دژ با بیش از 90 هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان غربی قرار دارد.
شبک *2093 **1917[ منبع این خبر سایت ایرنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی