اعتراض استاندار خراسان جنوبی نسبت به دریافتی برخی اعضاء شوراها

استاندار خراسان جنوبی نسبت به حقوق دریافتی برخی از اعضای شوراهای اسلامی معترض شد و گفت: برخی از اعضای شوراها از شهردار بیشتر حقوق می‌گیرند که این موضوع به جد پیگیری خواهد شد.

به گزارش مهر، سید علی‌اکبر پرویزی ظهر یکشنبه در دیدار با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران و مدیران شهرستان طبس بر ارائه خدمات زیر بنایی در روستاها تاکید کرد و اظهار کرد: با ساخت شهربازی و سالن ورزشی در روستاها موافق نیستم.

 

وی عمران و آبادانی روستاها را از مهم‌ترین وظایف دهیاران دانست و افزود: روستاها نیازمند خدمات زیربنایی هستند.

 

وی با اشاره به اینکه مشکل بیکاری مرتبط با این دولت یا دولت‌های گذشته نیست، عنوان کرد: واقعیت این است که در کشور هنوز نتوانسته ایم مشکل بیکاری را حل کنیم.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه برای حل مشکل آب شرب باید مجتمع‌ها و مناطقی که آب پایداری دارد شناسایی شود، ادامه داد: بحث آب یک موضوع حیاتی برای استان است که باید به آن پرداخته شود.

 

وی با اشاره به اینکه برای اجرای طرح فاضلاب طبس از طریق بخش خصوصی باید اقدام شود، بیان کرد: پیگیری شود تا وزارت نیرو این طرح را به بخش خصوصی واگذار کند.

 

پرویزی در خصوص ارتقاء بخش‌ها گفت: فعلاً در این حوزه ورود نخواهیم کرد چرا که وزارت راه و شهرسازی نیز می‌بایست مطالعات خود را در اختیار قرار دهد تا این طرح به سرانجام برسد.

 

پرویزی با اشاره به اقدامات ارزنده دولت در حوزه راه‌های استان ادامه داد: ۵۱ پیمانکار در همین استان در محور های مواصلاتی اصلی مشغول کار هستند.

 

وی با بیان اینکه فرسودگی شبکه‌های آب شهری و روستایی امری بدیهی است، عنوان کرد: اکنون مشکل در تأمین آب شرب است و بعد رفع مشکل شبکه‌ها که البته مردم نیز باید کمک کنند و جلوی آسیب های شبکه‌ها را بگیرند.

 

وی نسبت به حقوق دریافتی برخی شوراهای اسلامی معترض شد و گفت: دیده می‌شود برخی شوراها از شهردار بیشتر حقوق می‌گیرند که با این موضوع به جد برخورد خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه شورا ماهیانه دو جلسه باید برگزار کنند، افزود: برای برگزاری این جلسات حقوق ۳.۵ میلیون تومانی شوراها که در برخی جاها گزارش شده قابل قبول نیست و با آنها برخورد خواهد شد.

 

استاندار خراسان جنوبی به کمک های دولت طی سه سال گذشته به دهیاری های و شهرداری ها گفت: در سال گذشته دولت ۵۰ میلیارد تومان به دهیاری‌ها و شهرداری طبس کمک کرده است.[ منبع این خبر سایت رجانیوز، اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی