تولید ایده و اندیشه راهبردی از وظایف مجمع بسیج است

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اهمیت فعالیت های مجمع بسیج گفت: تولید ایده و اندیشه راهبردی ، کاربردی و اجرایی از جمله وظایف این مجمع است .

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی عصر یکشنبه در اجلاسیه مجمع بسیج شهرستان گنبدکاووس افزود: برای پیشبرد بهتر اهداف انقلاب، مجمع بسیج باید تولید ایده و اندیشه های راهبردی را در اولویت های خود قرار دهد.
وی به اعضای مجمع بسیج گنبدکاووس توصیه کرد: در راستای تقویت مبانی انقلاب و نیل به اهداف والای آن، ایده های مشکل گشای مسائل انقلاب را مطرح کنند.
وی خاطر نشان کرد: اگر مردم به وسیله ایده هایی که مجمع بسیج مطرح می کند، به مطالبه گری روی بیاورند، تبدیل به حرکت اجتماعی می شود.
وی با بیان اینکه باید برای تبدیل ایده های مشکل گشای مسائل انقلاب به گفتمان تلاش شود، خاطرنشان کرد: کمترین کاربرد تولید ایده این است که افکار عمومی را در راستای مطالبات به پیش می برد.
در این نشست فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس نیز مطالبه گری تخصصی و گفتمان سازی آرمان های انقلاب را از شاخصه های مجمع بسبیج ذکر کرد.
سرهنگ پاسدار علی لشگربلوکی با بیان اینکه مجمع بسیج برای پیگیری گفتمان انقلاب شکل گرفته است، خاطرنشان کرد: گفتمان انقلاب چراغ راه است و مجمع باید راهکار دقیقتری را برای پیگیری این گفتمان انتخاب کند.
نایب رئیس اول مجمع بسیج شهرستان گنبدکاووس با تشریح نقاط ضعف مجمع بسیج، گفت: عدم تبیین دقیق و جامع اهداف و موضوعات مجمع ، موازی کاری و جابجایی نقش ها در سطوح چهارگانه مجمع و آشنا نبودن برخی کارگروه ها و شوراها به نحوه دقیق و هدفدار برگزاری جلسات و اخذ تصمیمات از جمله این ضعف ها است.
لشگربلوکی افزود: به فعلیت نرسیدن و اجرایی نشدن مصوبات کارگروه ها و شوراها ، فقدان همپوشانی محتوایی با محوریت یک برنامه شاخص و راهبردی و کاهش باورهای فردی و سازمانی به اصل موضوع مجمع از دیگر ضعف ها در فعالیت های مجمع بسیج است.
در این نشست رئیس مجمع بسیج شهرستان گنبدکاووس و نیز رئیس کارگروه اقتصاد مقاومتی این مجمع به ارائه گزارشی از فعالیت های این مجمع در سال جاری و نیز برنامه ها و طرح های کارگروه اقتصاد مقاومتی پرداختند.
1860[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی