دبیر شورای فرهنگ عمومی: 4،5 میلیون دانشجو مجرد هستند

مشهد- ایرنا- دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: هم اینک چهار و نیم میلیون نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در ایران مجرد هستند.

حجت الاسلام حسین شاهمرادی عصر یکشنبه در نهمین دوره همایش اندیشه های آسمانی در جمع فعالان کانونهای فرهنگی مساجد در مشهد افزود: آمارهای ازدواج و طلاق رضایت بخش نیست.
وی ادامه داد: سن ازدواج افزایش یافته و افزون بر 11 میلیون جوان مجرد در ایران وجود دارند که حدود 4.5 میلیون نفر آنها دانشجو هستند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی سخت کردن شرایط ازدواج و چشم هم چشمیهای درون خانوادگی از مهمترین دلایل کاهش ازدواج ذکر و بیان کرد: صدا و سیما، رسانه ها، ماهواره ها و فضاهای مجازی نیز سبب تغییر سبک زندگی شده اند.
وی گفت: در این میان کانونهای مساجد از مهمترین مراکزی هستند که می توانند زمینه خودسازی جوانان، خانواده ها و جامعه را فراهم کنند.
حجت الاسلام شاهمرادی افزود: اگر به کانون خانواده به درستی پرداخته شود بسیاری از مشکلات اجتماعی حل می شود و برای رسیدن به این هدف نباید مساجد را دست کم گرفت.
وی ادامه داد: پدیده طلاق مهمترین آسیب اجتماعی در جامعه و اتفاقات پس از آن فاجعه است، بیشترین طلاقها در پنج سال نخست زندگی زناشویی و به دلیل ناآگاهی زن و شوهر از شاخصهای مرتبط با تحکیم خانواده رخ می دهد.
دبیر شورای فرهنگ عمومی گفت: کانونهای مساجد و مشاوره ها می توانند نقش مهمی در آگاهسازی زوجین و آموزش آئین همسرداری داشته باشند، این کانونها مساجد سرمایه ای اجتماعی برای رفع آسیبهای اجتماعی هستند.
وی افزود: ورود جوانان به کانونهای مساجد به مثابه سدی محکم در برابر آسیبهای اجتماعی است.
12 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد در روستاها و 10 هزار کانون در شهرهای کشور فعال است.
نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی با حضور دو هزار و 150 مدیر کانونهای فرهنگی هنری تازه تاسیس از دوم تا بیستم شهریور جاری در مشهد ادامه دارد.
7505/1858[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی