700 میلیارد ریال سرمایه گذاری دولت یازدهم در زاوه

تربت حیدریه- ایرنا- فرماندار زاوه گفت: در یک سال اخیر 700 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های زیربنایی و زیرساختی این شهرستان تخصیص یافته که 500 میلیارد ریال آن به طور کامل هزینه شده است.

به گزارش ایرنا، مهدی محمودی یکشنبه در نشست خبری تشریح کارنامه سه ساله دولت تدبیر و امید در زاوه افزود: این رقم جدای از اعتبارات عمرانی، تملک دارایی های سرمایه ای و ماده 180 است؛ که صرف امور زیربنایی شده است.
وی گفت: بر این اساس ظرف سه سال اخیر در این شهرستان بیش از 200 طرح اجرایی شده که سهم شهر دولت آباد و هر یک از 72 روستای شهرستان از آن، دست کم یک و حداکثر پنج طرح بوده که افتتاح شده و یا در دست اجراست.
وی با بیان اینکه تا فروردین سال آینده تمام روستاهای شهرستان به شبکه سراسری گاز خواهند پیوست، گفت: تاکنون با صرف 300 میلیارد ریال اعتبار، 43 روستای منطقه گازرسانی شده است.
محمودی به توسعه شبکه بهداشت و درمان اشاره کرد و افزود: برای ساخت بیمارستان 32 تختخوابی دولت آباد، 20 میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن نیز 100 میلیارد ریال نیاز است که پیش بینی می شود تا 2.5 سال دیگر به بهره برداری برسد.
ساخت ستاد مرکزی بهداشت و درمان با صرف هفت میلیارد ریال با 97 درصد پیشرفت فیزیکی، مرکز بهداشتی درمانی قلعه نو در صفی آباد با هشت میلیارد ریال اعتبار، ساخت مرکز بهداشتی درمانی ساق(بزرگترین روستای خراسان رضوی) با هفت هزار نفر جمعیت با هشت میلیارد ریال اعتبار و مرکز بهداشتی درمانی در حال ساخت شاهین از دیگر طرح های زیرساختی حوزه بهداشت و درمان بود که فرماندار زاوه به آن اشاره کرد.
محمودی در ادامه به آسفالت جاده های روستایی، ترمیم روکش آسفالت جاده اصلی و ساخت 10 مجتمع تامین آب شرب اشاره کرد و گفت: 85 درصد راه های روستایی شهرستان آسفالت شده که تا پایان امسال به 100 درصد می رسد.
وی با اشاره به وجود 300 چاه مجاز در بخش کشاورزی شهرستان، گفت: نصب شمارشگر هوشمند بر چاه ها، ساماندهی چاه های غیرمجاز، تامین آب بخش دامی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این بخش بوده است.
از مجموع 80 هزار نفر جمعیت شهرستان زاوه، 70 هزار نفر در 72 روستای این شهرستان و بقیه در شهر دولت آباد ساکن هستند.
شهرستان زاوه که از بخش های تابعه شهرستان تربت حیدریه بود در آبان ۱۳۸۷ به شهرستان ارتقا یافت و شهر دولت آباد به عنوان مرکزیت این شهرستان انتخاب شد.
زاوه از شمال با شهرستان فریمان و شهرستان تربت جام، از غرب با تربت حیدریه، از جنوب با شهرستان های رشتخوار و خواف و از شرق با شهرستان های تایباد و تربت جام همسایه است.
وسعت این شهرستان دو هزار و 437 کیلومترمربع است و از 2 بخش مرکزی و سلیمانیه تشکیل یافته است.
زاوه در 170 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
6121/5132[ منبع این خبر سایت ایرنا، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی