22 نفر از عوامل انتشار تصاویر مستهجن دستگیر شدند

22 نفر از عوامل انتشار تصاویر مستهجن در تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام توسط سپاه کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و دستگیر شدند. به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد، سرهنگ پاسدار سید صداقت رضایی اظهار داشت: در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان حوزه ضد امنیت اخلاقی افرادی را که اقدام به بارگذاری و انتشار تصاویر مستهجن در فضای تلگرام، واتس آپ و اینستاگرام می‌کردند، دستگیر شدند.

وی با بیان اینکه هتک حیثیت و نشر اکاذیب از طریق اینترنت و سایر فضاهای مجازی جرم تلقی می‌شود گفت: براساس بندهای الف و ب فهرست مصادیق محتوای مجرمانه این افراد مورد تعقیب قضایی قرار گرفتند.

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد ابراز کرد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) سازمان اطلاعات سپاه استان و هماهنگی‌های انجام شده با مراجع قضایی این افراد که در حوزه ضد امنیت اخلاقی  و توهین به عقاید و مقدسات دینی مردم فعالیت می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

رضایی به تشریح جزئیات این عملیات گفت: در این راستا تعداد 22 نفر از متخلفین شبکه‌های اجتماعی در سراسر استان دعوت، احضار و یا دستگیر شدند و در نهایت شبکه‌های اجتماعی مذکور بعد از برخورد با مدیران و کاربران متخلف مسدود شد.

وی در پایان با هشدار به افرادی که با شبکه‌های اجتماعی ضد امنیت اخلاقی، مذهبی و ...  با هر نوع عنوانی همکاری می‌‌کنند گفت: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی با رصد شبانه‌روزی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در صورت مشاهده فعالیت‌های ضد امنیت اخلاقی، توهین به مقدسات و ... براساس قانون با عوامل این نوع فعالیت‌ها برخورد می‌کنند.

رضایی افزود: انتظار می‌رود مردم استان هرگونه اطلاعات پیرامون فعالیت‌های ضد امنیت اخلاقی، و توهین به مقدسات و ... در فضای مجازی را به سازمان اطلاعات سپاه فتح یا اطلاعات نواحی بسیج اطلاع‌رسانی کنند.
[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز، دفاع و امنیت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی