برخی نهادهای فرهنگی به شهدا و قهرمانان دفاع مقدس نگاه بی‌تفاوت دارند

بابازاده قانع

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت:متأسفانه برخی نهادهای فرهنگی به شهدا،اسطوره‌ها،قهرمانان،جانبازان و رزمندگان با دید بی‌تفاوتی نگاه می‎‌کنند.

به گزارش ایسنا،سردار جلیل بابازاده قانع در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست، گفت: 3400  شهید استان اردبیل در اوج مظلومیت و با امکانات اندک توانستند در هشت سال جنگ نابرابر دشمن را شکست دهند.

وی با بیان اینکه شهید اعلمی به عنوان شهید شاخص جامعه ورزش کشور و شهید دیده بان به عنوان شهید شاخص اصناف کشور در سال جاری انتخاب شده‌اند، افزود: این شهدا به دلیل مشخصه‌های ویژه و بارز به عنوان شهدای شاخص انتخاب شده‌اند.

بابازاده قانع با بیان اینکه یادواره شهید اسماعیل اعلمی هفته آینده در حسینه ثارالله اردبیل برگزار خواهد شد، اظهار کرد: در این خصوص اقدامات عملی جهت تدوین کتاب و مباحث مربوط به فضای سایبری و مجازی نیز انجام شده است.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل 48 هیئت ورزشی فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود هیئت‌های ورزشی اهتمام ویژه‌ای برای حضور ورزشکاران در این یادواره داشته باشند.

وی با بیان اینکه در جامعه ورزش استان شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد که باید به آنها پرداخته شود، گفت: از صدا و سیمای مرکز اردبیل انتظار داریم برنامه یادواره شهید اعلمی بصورت زنده از سیمای استانی پخش کند.

بابازاده قانع ضمن گلایه از کم‌توجهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به مسائل فرهنگی، گفت: متاسفانه برخی نهادهای فرهنگی به شهدا، اسطوره‌ها، قهرمانان، جانبازان و رزمندگان با دید بی‌تفاوتی نگاه می‎‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل خواستار تسریع در نامگذاری یکی از خیابان‌های اردبیل به نام شهید اسماعیل اعلمی شد و افزود: انتظار می‌رود با همکاری مجموعه استان اردبیل کنگره سرداران، امیران و سه هزار و 400 شهید استان اردبیل نیز برگزار شود.

وی با بیان اینکه دفاع از ارزش‌ها بصورت غیرمحافظه‌کارانه وظیفه اصلی ما است، اظهار کرد: اگر امنیت نباشد و ارزش‌ها نیز پایمال شود، همه کارهای ما بی‌فایده خواهد بود.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی