"الخالدیه" عراق آزاد شد

منابع امنیتی عراق دیشب اعلام کردند که عملیات آزاد و پاک سازی جزیره راهبردی خالدیه، واقع در ۸۰ کیلومتری غرب بغداد به طور کامل پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نیروهای عراقی، سراسر این منطقه وسیع کشاورزی را به کنترل خود در آوردند و آخرین آمار تلفات نیروهای تروریستی داعش در این عملیات بیش از 700 کشته اعلام شده است.
 

نبرد برای آزاد سازی جزیره الخالدیه از سی ام جولای گذشته ( 27 روز پیش) با حضور نیروهای الحشدالشعبی و پلیس اتحادیه (پلیس مرکزی عراق) آغاز شد که بخش های مهمی از این منطقه در همان روزهای اول به تصرف نیروهای عراقی درآمد.
منابع امنیتی، تلفات گروه تروریستی داعش را در این عملیات بیش از 700 کشته اعلام کرده اند که 500 تن از اجساد به جا مانده داعشی ها در منطقه شناسایی شده است.
 

نیروهای عراقی پرچم های عراق را بر فراز دکل ها و ساختمان های مرتفع از جمله بخشداری خالدیه بالا بردند.
مرحله دوم عملیات از 19 ام ماه میلادی جاری در بخش های دیگری از منطقه جزیره شروع شد که پنجشنبه گذشته به آخرین سنگرهای داعش در منطقه البو کنعان رسید و این منطقه شاهد نبردهای سختی میان نیروهای الحشدالشعبی و پلیس اتحادیه با آخرین بازمانده های داعش در جزیره بود.
 

جزیره خالدیه، منطقه ای سرسبز و زراعی، بخش بزرگی از شمال خالدیه را که طول آن دست کم 40 کیلومتر و وسعت آن را 350 کیلومتر برآورد می کنند و شامل مناطق البو بالی، البو کنعان، البوعبید، البو شعبان، البوعیثه، الملاحمه و الکرطان است و حد فاصل شهرهای فلوجه و الرمادی قرار دارد.
جزیره الخالدیه، از نظر نظامی منطقه ای راهبردی تلقی می شود، به ویژه آنکه محلی مناسب برای پنهان شدن گروه های تروریستی است و آنگونه که شنیده می شود این منطقه از 2003 میلادی زمان سقوط صدام، عمدتا از کنترل نیروهای دولتی عراق خارج بوده است.
 

به گفته هادی العامری دبیرکل سازمان بدر، با آزادی این منطقه امنیت شهرهای الرمادی، فلوجه و بغداد به طور کامل تامین شده است.

 [ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی