کشته شدن ۲۰ نظامی کرد سوری در حملات ترکیه

در حملات هوایی و توپخانه ای ترکیه به روستاهای جنوبی شهر جرابلس در شمال سوریه دست کم ۲۰ نفر از نیروهای کرد کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در ادامه حملات ارتش ترکیه به شمال سوریه در حملات هوایی و توپخانه ای آنها به روستاهای جنوبی جرابلس دست کم 20 نفر از نیروهای کرد کشته شدند.

براساس این گزارش در حمله ترکیه به روستای 'بئر کوسا' در جنوب جرابلس 20 غیرنظامی کشته و 50نفر زخمی شده اند.

ترکیه به همراه مسلحان سوریه موسوم به ارتش آزاد در پنجمین روز حمله خود به شمال سوریه در حال پیشروی به سمت منطقه 'الراعی' در شمال حلب هستند.

در پنجمین روز از عملیات نیروهای مسلح ترکیه در شمال عراق با عنوان سپر فرات، توپخانه ارتش ترکیه مواضع ی.پ.گ یگان های مدافع خلق را در 18 کیلومتری جنوب شهر جرابلس سوریه هدف گرفت. روز گذشته نیز جنگنده های نیروی هوایی ترکیه این مواضع را بمباران کرده بودند.

عملیات سپرفرات نیروهای مسلح ترکیه که گفته شده هدف از آن پاکسازی عناصر داعش و راندن گروه های تروریستی از طول مرزهای این کشور است، همچنان ادامه دارد و برخی از رسانه های ترکیه از گسترش عملیات و افزایش تحرکات نیروهای مکانیزه ارتش در طول 70 کیلومتری مرز این کشور با سوریه خبر می دهند.

گفته می شود ترکیه با پاکسازی منطقه قصد دارد نیروهای وفادار به خود از ارتش آزاد سوریه متشکل از گروه های عرب و ترکمن را در منطقه مستقر کند. مقام های ترکیه می گویند اینها مردمان بومی منطقه هستند که به زور از خانه و کاشانه خود رانده شده اند.

ادعا می شود ترکیه بعد از استقرار این نیروها نیز از منطقه خارج نشده و به حمایت های خود از آنچه معارضان سوری میانه رو سوری یاد می کند، در تامین منطقه امن به عرض 70 و عمق 40 کیلومتر در خاک سوریه ایجاد کند.[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی