فرانسه در سه ماهه دوم امسال از نظر رشد اقتصادی درجا زده است

بر اساس آمار و ارقامی که این هفته در فرانسه منتشر شد رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه دوم امسال صفر درصد بوده است حال آنکه در سه ماه نخست امسال این کشور حدود هفت دهم درصد رشد اقتصادی داشته بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه، اینسه Insee، در پایگاه اینترنتی خود منتشر کرده است ‏ اقتصاد این کشور در سه ماهه دوم امسال از نظر رشد درجا زده است. میزان هزینه های مصرف خانوار و به طور کلی شاخص مصرف گرایی که ‏یکی از پیشران های رشد اقتصادی این کشور است، در سه ماهه دوم امسال هیچ افزایش نداشته است حال آنکه در سه ماهه نخست امسال این شاخص اقتصادی معادل یک ممیز دو دهم درصد رشد کرده بود.

شکل گیری سرمایه های خالص ثابت نیز در فرانسه در سه ماهه دوم امسال به منفی یک دهم درصد رسید. این در حالی است که رقم همین شاخص در سه ماهه اول امسال هفت دهم درصد افزایش رشد را تجربه کرده بود.

در سه ماهه دوم امسال، تولید کالا، محصولات، تجهیزات و خدمات به میزان منفی یک دهم درصد افت داشته است اما در سه ماهه نخست امسال همین بخش هفت دهم درصد افزایش رشد داشته بود. شاخص تولیدات صنعتی و کارخانه ای که تغییرات ‏ماهانه تولید در بخش‌هایی از جمله معادن،کارخانجات ‏و خدمات عمومی را نشان می دهد و معمولا نوسانات آن ‏پیش درآمدی برای سنجش میزان رشد اقتصادی و ‏اشتغالزایی در کشور و منطقه مورد نظر است، در همین مدت زمان معادل نه دهم درصد افت داشته است.

در بخش ساخت و ساز نیز فرانسه در سه ماهه دوم امسال عملکرد خوبی نداشته است. به طوری که آمار وارقام از کاهش شش دهم درصدی در این بخش خبر می دهند.

از نظر صادرات نیز فرانسه در فصل دوم مالی امسال دو درصد کاهش صادرات داشته است.[ منبع این خبر سایت شبکه خبر، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی