مناف هاشمی: با همه ناملایمت‌ها دولت توفیقات خوبی در ورزش کسب کرده است

مناف هاشمی

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: فارس با افتتاح ۴۰ پروژه ورزشی، رتبه اول کشور در افتتاح پروژه‌های ورزشی هفته دولت را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، سید مناف هاشمی یکشنبه ۷ شهریور در آیین افتتاح و بهره‌برداری از بزرگترین خانه کشتی ایران در شیراز بیان کرد: در طول سه سال گذشته با همه بی‌مهری‌ها و ناملایمی‌هایی که در داخل و خارج داشتیم، دولت توفیقات خوبی در حوزه ورزش کسب کرده است.

وی با بیان اینکه وجود یک خانه کشتی مجهز و در شان استان فارس و شهر شیراز به خوبی احساس می‌شد، افزود: استان فارس یکی از استان‌هایی است که به لحاظ حوزه زیرساخت باید رتبه یک کشور را دارا باشد اما متاسفانه در طول سال‌های گذشته نتواستیم زیرساخت‌های این استان را به حد سرانه برسانیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: در طول دو سال گذشته ۱۸۰ هزار متر به سرانه ورزشی این استان اضافه شده است؛ به‌گونه‌ای که در هفته دولت تنها نزدیک به ۷۲ هزار متر به سرانه ورزشی فارس با افتتاح ۴۰ پروژه اضافه شده است.

هاشمی با تصریح این نکته که فارس را از استان‌های برتر کشور در حوزه ورزش می‌دانیم، گفت: فارس، رتبه اول افتتاح پروژه‌های ورزشی هفته دولت در کشور را داردکه به ماهیت این موضوع افتخار می‌کنیم.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با افتتاح پروژه‌های ورزشی در دو سال آینده شاهد رسیدن فارس به جایگاه واقعی سرانه استاندارد باشیم، بیان کرد: پروژه خانه کشتی که از امروز قابل استفاده برای کشتی‌گیران و برگزاری مسابقات است، دو هزار و ۸۰۰ متر مربع سالن، دو هزار و ۵۰۰ مترمربع فضا و محوطه‌سازی دارد و با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین اظهار کرد: امروز ورزش تنها رقابت و تفریح نیست که علاوه بر اینها در عرصه‌های بین المللی، اقتصاد و کارآفرینی است و در حوزه المپیکی، غرور ملی و افتخار آفرینی کشورها را نشان می‌دهد که تلاش می‌کنند میزبانی مسابقات مختلفی را بگیرند و توانایی خود را این طریق به دنیا نشان دهند.

انتهای پیام[ منبع این خبر سایت ایسنا، ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی