طرحي نو براي قدرداني از مفاخر ملي ايران کلید می‎خورد

همایش تجلیل از مفاخر فرهنگی و هنری کشور، پنجشنبه 11 شهریور ساعت 18:30 در کاخ‌موزه سعدآباد برگزار می‌شود. عصرایران - مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در نظر دارد در راستای تجلیل از مفاخر ملی مراسم بزرگداشت به صورت ماهیانه برگزار كند.

در همین راستا اولین مراسم تقدیر از مشاهیر و مفاخر در 11 شهریور ماه در این مجموعه برپا خواهد شد.  به همين منظور در سالن سینمای کاخ موزه ملت، نشست خبری پیرامون برپایی همایش تجلیل از مفاخر ایران زمین در مجموعه فرهنگی تاریخی  سعدآباد برگزار شد.

این نشست با حضور سید بیوک موسوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، محمد حیدری مسئول روابط عمومی سعدآباد، دکتر قاضی کارآفرین برتر کشوری و مهندس عبدالوند، دبير همايش و مجري طرح و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست عبدالوند، مجري طرح تجلیل از مشاهیر با اشاره به اينكه، ایران کشوری مفاخر خیز و مفاخر پرور است، گفت: «تجلیل از مفاخر كشور وظیفه هر ایرانی است زیرا آنها تاریخ جاری کشورمان هستند.»
 
وی افزود:«به نظرم مجموعه سعدآباد در اين سال ها دچار سكون شده و مدتي است در این فكر بوديم كه پوست اندازي براي تحول در اين مجموعه انجام شود. براي همين به دنبال اين هستيم كه اجراي برنامه هاي فرهنگي مفيد را در اين مجموعه افزايش دهيم كه تجليل از مفاخر هم جزو آنهاست. گرچه مهم ترين وظيفه ما مديريت ١٥ موزه اين مجموعه است، اما چنين مجموعه تاريخي- فرهنگي توانايي و ظرفيت نقش آفريني بيشتري در عرصه فرهنگي دارد و درصدد هستيم فعاليت ها را گسترش دهيم.»

موسوی، مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد نيز با ذكر زحمات مرحوم داوود رشيدي در پويايي صنعت سينماي معاصر كشور و تربيت شاگردان زياد در عرصه سينما و تسليت براي اين فقدان جانسوز گفت: «در کنار نگاه خاص و مستمر به موزه، جایگاه ویژه و ارزش های آن، مجموعه سعدآباد درب های خود را برای ورود و حضور هنرمندان، هنردوستان و مفاخر این سرزمین می گشاید و این روزها شاهد فعالیت های فرهنگی-هنری فاخری نظیر تئاتر، جشنواره، کنسرت ، نمایشگاه و ... در مجموعه فرهنگی تاریخی هستیم و در آینده ای نزدیک شاهد تجلیل از مفاخر هنری، فرهنگی، ورزشی، سینمایی، دفاع مقدس و ...این سرزمین خواهیم بود.»

وی در ادامه تصریح کرد: «این حرکت به هیچ عنوان یک کار نمادین و یا تبلیغاتی و سیاسی نیست و با هدف حفظ شأن و منزلت مفاخر، تجلیل از آنها و گشودن درب های سعدآباد به روی این بزرگان صورت می گيرد.»

محمد حیدری، مسئول روابط عمومی سعدآباد نيز در اين باره گفت:«ما به زودی برای تکریم و تعظیم مفاخر و سرمایه های ملی کشورمان در این مجموعه فرهنگی تاریخی دور هم جمع خواهیم شد و امیدواریم با تلاش همکاران این مجموعه و یاری اصحاب رسانه بتوانیم این بار عظیم را به دوش کشیده و موفق باشیم.»

[ منبع این خبر سایت عصرایران، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی