مومنی‌شریف: داعش شاگرد منافقین است/ فخرزاده: كشف حماسه‌های دفاع مقدس، مانند كار باستان‌شناسان است

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری مراسم بدرقه كاروان راهیان نور، متشكل از مسئولان دفاتر مطالعات پایداری مراكز استانی حوزه هنری و جمعی از اساتید تاریخ شفاهی و ادبیات پایداری و راویان دفاع مقدس، یك‌شنبه 7 شهریورماه از مقابل گلزار شهدای گمنام غواص حوزه هنری و با حضور رئیس و جمعی از مدیران ستادی حوزه هنری همچون مصلحی مدیركل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری، حجت الاسلام سعید فخرزاده مدیر دفتر تاریخ شفاهی، نصرت‌الله صمدزاده مدیر كتابخانه جنگ حوزه هنری و ... برگزار شد.
 
در این مراسم، حجت السلام سعید فخرزاده با بیان اینكه در دوران رژیم سابق، محمدرضا پهلوی خود را مالك تحمیلی ایران می‌دانست، اظهار كرد: محمدرضا پهلوی اعتقاد و باور داشت كه اگر ایران قرار بود رشد كند باید به یكی از قدرت‌های بزرگ متكی می‌شد تا هم در مسیر توسعه قرار گیرد و هم مانع و مزاحمی نداشته باشد. اما چنین شخصی كه ساخته و پرداخته قدرت های جهانی به ویژه آمریكا بود، در اواخر عمر خود به اشتباه اش اعتراف می كرد و می گفت آمریكا قابل اعتماد نیست و من در همه زمینه ها از آن ها حمایت كردم، اما آن ها در جریان انقلاب از من حمایت نكردند.
 
وی ادامه داد: مردم كشورمان در دوران رژیم سابق، به این نتیجه رسیدند كه ایران برای رشد و توسعه به استقلال نیاز دارد و به همین سبب مبارزه كردند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند. اما پس از پیروزی انقلاب، دشمنانی كه نمی‌خواستند ایران آزاد و مستقل را ببینند با این جریان مقابله كردند. زمان زیادی از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود كه شورش هایی را در مناطق مختلف، به ویژه در بین قومیت های ایرانی همچون كردها و عرب ها و ... به راه انداختند. سازمان مجاهدین خلق كه ما از آن‌ها به عنوان منافقین یاد می كنیم در همان دوران با حمایت دولت های غربی و استكبار رشد كردند و به نام دین، سعی در عضوگیری و تغییر جریان كشور تضعیف انقلاب اسلامی داشتند.
 
فخرزاده خاطرنشان كرد: حضور آگاهانه مردم در مبارزه با این عناصر منافق و تروریست در آن دوران ستودنی بود. با آغاز جنگ تحمیلی، در مناطقی همچون كردستان، كردها و همچنین رزمندگان كشورمان از دیگر مناطق حضور داشتند و تمام این تلاش ها برگ زرین برای این ملت و الگویی برای جوانان ملت های دیگر بود. می‌توان گفت كشف حماسه‌های دفاع مقدس، مانند كاری است كه باستان شناسان انجام می‌دهند.
 
وی همچنین گفت: تلاش‌ها و فعالیت‌هایی كه در این منطقه صورت گرفته به قدری زیاد و فراوان است كه تحقیق درباره آن، نیاز به نگاه جزئی دارد و برای این نگاه هم باید این مناطق و شهدا و ایثارگران آن را به خوبی شناخت.
 
مومنی‌شریف: مدت‌هاست درباره كردستان تحقیق و پژوهش می‌كنم
 
محسن مومنی‌شریف، رئیس حوزه هنری،  نیز در سخنانی با بیان اینكه مدت هاست درباره كردستان تحقیق و پژوهش می‌كند، اظهار كرد: علاقه‌مند بودم در این سفر حضور داشتم، اما متاسفانه شرایط فراهم نبود. زمان زیادی است كه درباره این خطه از كشورمان كار پژوهشی انجام می دهم و به نكات جدیدی دست یافته‌ام. البته این تحقیق و پژوهش‌ها برای نگارش كتاب تازه‌ام است.
 
وی مسئله جنگ در كردستان را بسیار پیچیده دانست و عنوان كرد: كردستان از مناطقی است كه در آن عمیق نشده‌ایم و متاسفانه در مواردی كه كوتاهی می‌كنیم، بعدها ضرر می كنیم. راجع به منافقین به خوبی كار و اطلاع رسانی نكرده‌ایم و امروز دوباره این گروهك خودنمایی می‌كند و تبدیل به معضل شده است.
 
رئیس حوزه هنری با تاكید بر اینكه داعش امروز، شاگرد منافقین است، گفت: منافقین از داعش بدتر بودند، اما گاهی شرایط سیاسی كه پیش می آید باعث می شود كوتاهی كنیم و به برخی موضوعات كمتر بپردازیم.
 
وی تصریح كرد: ان شاء الله سفر پژوهشگران تاریخ شفاهی مراكز استانی حوزه هنری مقدمه خوبی باشد كه این نهاد انقلابی به كردستان و مدیریت نظام برای بیرون آمدن از بحران‌های این منطقه بیشتر بپردازد. امروز دشمنان كشورمان روی كردهای خارج از مرزها سرمایه گذاری می‌كنند و امیدوارم با روشنگری‌ها، جلوی نفوذ دشمن و اشتباهات را بگیریم.
 
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت میزان، فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی