معاون صدراعظم آلمان: مرکل مسئله مهاجران را دست کم گرفته است

زیگمار گابریل در مصاحبه‌ای از سیاست‌های آنگلا مرکل درباره پذیرش پناهجویان در آلمان انتقاد کرد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از گاردین، روز شنبه، "زیگمار گابریل" -- معاون صدراعظم آلمان – در مصاحبه‌ای گفت آنگلا مرکل – صدراعظم آلمان – چالش پذیرفتن میلیون‌‎ها مهاجر به این کشور را دست کم گرفته است.
گابریل رئیس حزب سوسیال دموکرات آلمان است. سخنان وی درباره مرکل، یک سال پیش از برگزاری انتخابات عمومی در این کشور می‌تواند نوعی تبلیغ انتخاباتی برای خودش باشد.
در سال گذشته میلادی، بیش از یک میلیون مهاجر از کشورهای جنگ‌زده در خاورمیانه و آفریقا وارد خاک آلمان شدند. تردید‌ها درباره آینده این مهاجران و ایجاد اشتغال برای آن‌ها در این کشور افزایش یافته است. اکنون، بر جمع حامیان کمپین ضدمهاجرت در آلمان نیز روز به روز افزوده می‌شود.
گابریل در این مصاحبه گفت: "من پیش از این نیز گفته بودم آلمان توانایی پذیرش سالانه یک میلیون مهاجر را ندارد."
بر اساس آمار منتشر شده، هر ماه نزدیک به 16 هزار مهاجر وارد خاک آلمان می‌شوند. این در حالی است که در ماه نوامبر سال گذشته میلادی (30 روز منتهی به 9 آذر 1394) این رقم بیش از 200 هزار نفر اعلام شده بود.
گابریل همچنین از شعار معروف مرکل درباره مسئله پذیرش پناهجویان – "ما می‌‎توانیم انجامش دهیم" – انتقاد کرد. پس از حملات اخیر در آلمان، مرکل در یک نشست مطبوعاتی این شعار را تکرار کرد. پس از این حملات، محبوبیت وی نزد مردم آلمان کاهش یافت.
گابریل گفت تکرار این جمله کمکی به حل بحران‌ها نخواهد کرد. وی افزود محافظه‌کاران باید شرایطی را برای آلمان مهیا کنند تا این کشور بتواند از عهده این مسئله برآید. وی گفت محافظه‌کاران همواره در انجام این امر کوتاهی کرده اند.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی