جان بولتون مدعی شد: توافق اتمی ایران بدترین نوع مماشات در تاریخ آمریکا است

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد در سخنانی توافق اتمی آمریکا با ایران را بدترین نوع مماشات در تاریخ آمریکا توصیف کرد. به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از بریت بارت، «جان بولتون» سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد و از نومحافظه کاران مشهور این کشور در سخنانی توافق اتمی با ایران را بدترین نوع کوتاه آمدن برابر یک کشور برشمرد.

بولتون در سخنرانی امروز یکشنبه خود در نشست موسوم به «ائتلاف آزادی آمریکا» گفت: توافق اتمی ایران بدترین نوع مماشات در تاریخ آمریکا  است.

بر این اساس، بولتون درباره برجام مدعی شد شواهد زیادی از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی غربی و دیگر منابع  مبنی بر این وجود دارد که رژیم ایران در حال نقض توافق است .

بولتون همچنین ادعا کرد فکر نمی‌کنم که آن‌ها مفاد موجود در قرارداد را رعایت کرده باشند. آن‌هاحداقل امتیاز را داده‌اند و در عوض 100 میلیارد دلار به دست آورده‌اند.

وی به انتقاد از پرداخت غرامت از سوی کاخ سفید در زمینه آزادی اتباع زندانی این کشور در ایران پرداخت و افزود: همه دشمنان و حتی دوستان ما از آنچه که دیده‌اند وحشت زده شده‌اند. آن‌ها شاهد ترک دهه‌ها سیاست دوحزبی ما یعنی عدم مذاکره با تروریست‌ها بودند اما این‌بخشی از توافق اتمی بود.انتهای پیام/[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران، بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی