بازداشت ۲۷ مسیحی لبنانی در مکه

رژیم سعودی ۲۷ نفر از مسیحیان لبنانی را به دلیل انجام مراسم های مذهبی مسیحیت و خواندن کتاب انجیل بازداشت و مجبور به بازگشت به لبنان کرد. صراط: رژیم سعودی ۲۷ نفر از مسیحیان لبنانی را به دلیل انجام مراسم های مذهبی مسیحیت و خواندن کتاب انجیل بازداشت و مجبور به بازگشت به لبنان کرد.

به گزارش مهر به نقل از العهد، نظامیان رژیم سعودی در عربستان اقدام به اعمال سیاست های سرکوبگرانه در حق پیروان ادیان دیگر می کنند.

بر اساس این گزارش مقامات سعودی اقدام به بازداشت نزدیک به ۳۰ نفر از مسیحیان حاضر در این کشور به دلیل انجام شعائر دینی و خواندن انجیل کردند.

 سعودی ها ۲۷ نفر از مسیحیان لبنانی را به دلیل برگزاری جشنواره «مریم مقدس(س)» و خواندن کتاب انجیل در منازلشان در محله العزیزیه واقع در شهر مکه بازداشت کردند.

سعودی ها این مسیحیان لبنانی را به اتهام مبادرت به عبادت غیراسلامی مجبور به بازگشت به کشورشان لبنان کردند.

گفتنی است آل سعود که یک حکومت افراط گرا و تندور در سطح جهان محسوب می شود، تاکنون جایگاه حضرت مریم را به رسمیت نشناخته است و پیروی از ادیان دیگر مانند مسیحیت در عربستان ممنوع است. همچنین اقلیت‌های دینی این کشور حق ندارند عبادتگاه‌های مخصوص خود را داشته باشند؛ به همین دلیل مسیحیان عربستان به اجرای مراسم مذهبی خود در کلیساهای خانگی روی می‌آورند.


[ منبع این خبر سایت صراط، سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی