خشت اول اعتقادات خانواده هاشمی خراب است/ فائزه هاشمی هیچ جایگاهی برای اظهار نظر در مورد اسلام ندارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم گفت: فائزه هاشمی یکی از80 میلیون نفر جمعیت کشور است و این جمعیت گروه بندی های مختلفی از نظر سطوح علمی دارند که فائزه هاشمی در پایین ترین لایه ها است و هیچ شأنیتی و جایگاهی برای اظهار نظر در مورد اسلام ندارد.. به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی ذوالنور، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم در خصوص صحبت های اخیر فائزه هاشمی مبنی بر اینکه دین اسلام را دین کاملی می‌بینم اما حکومت دینی را نفی می‌کنم، گفت: بسیاری از افراد کافر، ملحد، فاسد و یا خداپرست ، شیعه و سنی  هستند بنابراین انسان ها متفاوتند و این شخص هم نظر خودش را گفته است و اینکه او چه چیزی را می خواهد قبول داشته باشد و چه چیزی را نمی خواهد قبول داشته باشد، مسئله مهمی نیست.
ذوالنور در خصوص صحیح یا غلط بودن نظر فائزه هاشمی بیان کرد: وی  در جایگاه و سطح نظریه پرداز دینی نیست اگرچه  پدر او هاشمی رفسنجانی است اما ربطی ندارد چون علم پدر ژنتیکی منتقل نمی شود، پس چون پدرش روحانی است قرار نیست حرف خودش مبنا باشد و دلیلی شود تا رسانه های معاند هم از این مسئله سوء استفاده کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم تصریح کرد: فائزه هاشمی یکی از۸۰ میلیون نفر جمعیت کشور است و این جمعیت گروه بندی های مختلفی از نظر سطوح علمی دارند که فائزه هاشمی در پایین ترین لایه ها است و هیچ شأنیتی و جایگاهی برای اظهار نظر در مورد اسلام نداردو او هیچ محلی از اعراب در این زمینه ندارد که بخواهد به عنوان یک اسلام شناس حرف بزند.
وی ابراز کرد: نکته بعدی بطلان و غلط بودن این نظر است چرا که او اسلام را نشناخته است و یا از روی غرض و فریب کاری است، چون وقتی می گوید اسلام را به عنوان دین کامل قبول دارم این اسلام دینی مثل مسیحیت و یهود نیست.
ذوالنور با اشاره به اینکه اسلام نظام سیاسی و نظام حکومتی دارد، اظهار کرد: در آیات فراوان قرآن کریم بر اجرای حکم الهی تاکید شده است به طور مثال در سوره مائده خداوند می فرمایند اگر کسی خواست حکم حکومت و حاکمیت داشته باشد باید به وحی حکم کند اگر چنین نباشدکافر، ظالم و فاسق است پس باید به قرآن و وحی حکم کرد و این هم نیاز به عالم حکومتی دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم یادآور شد: خانواده هاشمی در طول تاریخ انقلاب همواره ماجرا ساز بوده اند، کارگزاران در دامن ایشان درست شد و مشارکت فرزند نامشروع کارگزاران است که شکل گرفت کاملا سکولار و لائیک هستند.
وی در ادامه افزود: بنابراین اگر ما به نگاهی به گذشته اطرافیان و فرزندان هاشمی بیندازیم ، نقش فائزه را در فتنه ۸۸ و رشوه ۵ میلیون دلاری مهدی هاشمی، آقازاده هاشمی رادر ماجرای نفتی کرسنت می بینیم و سایر اموری که در گذشته بوده است، لذا اگر چنین اظهار نظری را از ایشان نشنویم جای تعجب دارد.
ذوالنور در پایان خاطر نشان کرد: وقتی که خشت اول اعتقادات این خانواده خراب است دیوار باید کج باشد بنابراین این رفتار باتوجه به زمینه  های اعتقادی و سیاسی در گذشته بسیار طبیعی است که هر چند وقت یکبار خودنمایی میکند.

[ منبع این خبر سایت خبرگزاری بسیج، استان ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی