جمع آوری 5 هزار معتاد متجاهر از تهران

با تلاش ماموران پليس پايتخت تاکنون بيش از 10 تن انواع مواد مخدر از قاچاقچيان و خرده فروشان کشف شده که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزايش را نشان مي دهد. پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : فرمانده انتظامي پايتخت از جمع آوري بيش از پنج هزار معتاد متجاهر از معابر اصلي،بزرگراه ها و بوستان هاي شهر تهران در چهار روز گذشته خبر داد.

سردار " حسين ساجدي نيا " فرمانده انتظامي تهران بزرگ در گفت و گو با پليس گفت:با توجه به ظرفيت اعلامي از سوي ستاد مبارزه با مواد مخدر و شهرداري تهران مبني بر پذيرش معتادان متجاهر؛ طرح پاکسازي 49 نقطه از سطح شهر تهران نظير بزرگراه ها،معابر اصلي و بوستان ها که همچنان ادامه دارد در دستور کار قرار گرفت و با تلاش ماموران انتظامي تهران بزرگ بيش از پنج هزار معتاد متجاهر از اين نقاط طي چهار روز گذشته جمع آوري و به کمپ هاي مربوطه معرفي شدند.

وي افزود:در سال‌‌هاي اخير آمار رو به رشد وجود معتادان متجاهر و خطرناک در سطح شهر باعث شد تا اين موضوع به يکي از دغدغه هاي اصلي مردم و پليس پايتخت بدل شود به همين منظور به پليس هاي تخصصي دستور داده شد تا با هماهنگي  مقام قضائي طرح مذکور را در بزرگراه ها،معابر اصلي و مناطقي که محل تجمع معتادان متجاهر بوده به اجرا درآورند.

سردار ساجدي نيا، با بيان اينکه حضور معتادان متجاهر در سطح شهر تهران چهره زشتي به شهر داده بود تصريح کرد:البته تعدادي از اين افراد بارها از سوي پليس جمع آوري شده اند اما به خاطر نبود امکانات کافي و محل نگهداري مناسب دوباره به چرخه اعتياد و جرم باز  گشتند که در نهايت با رصد 49نقطه از سطح پايتخت نظير بزرگراه هاي چمران و کردستان،ميدان شوش و هرندي و منطقه فرحزاد که محل تجمع و تردد آنان بود بيش از پنج هزار معتاد متجاهر جمع آوري شدند.

اين مقام ارشد انتظامي در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي پنجمين مرحله از طرح سراسري مبارزه با قاچاقچيان و خرده فروشان مواد مخدر در سال جاري نيز طي چهار روز گذشته اشاره و تصريح کرد: با توجه به اينکه دستگيري و برخورد با قاچاقچيان و خرده فروشان جز، مطالبات به حق شهروندان تهراني و از اولويت هاي کاري پليس پايتخت است، پليس تهران بزرگ با اجراي طرح گسترده در سال 95 اقدامات خود را آغاز کرده و در اين زمينه ضمن شناسايي نقاط آلوده به توزيع و مصرف مواد مخدر موفق به انهدام 28 باند و شبکه گسترده توزيع و خرده فروشي مواد مخدر سنتي و صنعتي شد.

ساجدي نيا ، در خصوص عملکرد يگان هاي عملياتي در زمينه مبارزه با مواد مخدر از ابتداي سال جاري تاکنون اظهار داشت: طي عمليات هاي جداگانه اي که از سوي ماموران پليس پايتخت انجام شده است تعداد قابل توجه اي از خرده فروشان و توزيع کنندگان خرد دستگير شدند که اين ميزان دستگيري ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20درصد افزايش داشته است.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ ادامه داد: با تلاش ماموران پليس پايتخت تاکنون بيش از 10 تن انواع مواد مخدر از قاچاقچيان و خرده فروشان کشف شده که اين ميزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزايش را نشان مي دهد.

رئيس پليس پايتخت با اشاره به آمادگي پليس  براي جمع آوري تمامي معتادان متجاهر از سطح پايتخت اعلام داشت، در صورتي که همه نهادهاي مسئول و ذيربط  ظرفيت پذيرش اينگونه افراد را فراهم کرده و افزايش دهند،پليس اين آمادگي را دارد که تمامي اين افراد را جمع آوري کرده و به کمپ هاي مربوطه تحويل دهد.

سردار ساجدي نيا ، ضمن تقدير از همکاري خوب مردم در شناسايي نقاط آلوده و معرفي مواد فروشان به پليس اعلام داشت:طرح امنيت و آرامش در سال جديد به قوت خود باقي است و شهروندان مي توانند در صورت مشاهده موارد مجرمانه که هنجارهاي اجتماعي را مورد تهديد قرار مي دهد، بلافاصله با مرکز فوريت هاي پليسي 110 تماس حاصل نمايند تا در اسرع وقت به موضوع رسيدگي شود.#

[ منبع این خبر سایت انتخاب، اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر روی این قسمت کلیک کنید ]

جدیدترین اخبار اقتصادی